Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

15 let oddílu K3

12. října 2003 se poprvé sešla družina Svišťů (zpočátku pod názvem Bobři), kterou založil Mišák. Družina se stala základem pro vznik skautského oddílu Krnovská Trojka (K3), tak jak ho známe dnes. Pro úplnost, 3. skautský oddíl v Krnově samozřejmě působil již dříve, nejpozději od roku 1945, jeho kontinuita však byla vícekrát přerušena...

Na této stránce si připomeneme významné okamžiky skautského oddílu Krnovská Trojka:

Sovinecko (2005) - jedna z mnoha výprav mladého oddílu K3 ve stylu "překonej sám sebe". Všichni účastníci vydrželi ve skautu ještě dlouhá léta. 

Šátková slavnost v Praze (2007) - nejslavnější akce, které jsme se jako oddíl účastnili. Velká oslava 100 let skautingu na Staromáku a spousta doprovodných aktivit (rafting, lanové centrum, muzea, divadlo,...). Reprezentovali jsme Velkou Británii, a to pod záštitou britské velvyslankyně, Její Excelence Lindy Duffield. 

Projekt Můj strom (2008/2009) - nespočet přírodovědných a ekologických aktivit: výsadba dubu u kostela sv. Martina, přírodovědná výstava Natura Mater Nostra s velkolepou vernisáží, výsadba Keltského stromokruhu, hudební setkání s Bedřichem Ludvíkem. V rámci městské kampaně Krnov - město stromů. 

Expedice do hlubin Země - speleologické expedice v nepřístupných jeskyních Moravského krasu (pod vedením jeskyňářů) jsme se účastnili dvakrát. Byl to velký, pro mnohé až adrenalinový zážitek. V roce 2011 jsme putovali podzemní řekou, kde bylo "trochu" víc vody, následně sjížděli jeskynní tobogány. V roce 2014 jsme se vydali na slavnou Býčí skálu, kde jsme také zkoušeli proplavat (polo)sifon.

HUMANITY - výjimečná akce, která otevřela účastníkům oči a rozšířila obzory, jak funguje současný svět. Chudoba, války, nemoci, ničení životního prostředí či globalizace - to jsou jen některá z témat akce uspořádané v rámci projektu Skauti pro rozvoj. Akce nabídla kreativní workshopy i vyčerpávající bojové hry. 

Tábory ve slovenských horách patří k tomu nejlepšímu, co jsme zažili... V roce 2009 jsme vyrazili na Expedici Slovensko, v roce 2013 na Zbojnický tábor na Oravě a v roce 2014 na Tábor Ztracených. 

Lobinův závod - v roce 2014 se Jestřábům podařilo zvítězit v tomto 24 hodinovém závodě plném skautských disciplín. 

Expedice Králický Sněžník se zařadila mezi nejnáročnější akce oddílu. Byla zkouškou neskutečné vytrvalosti a týmové spolupráce členů, a to zvláště v místech, kdy jsme se bořili do sněhu více než po pás, putovali neprostupným lesem, v mlze či ve tmě.