Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Znojmo - Podyjí

Znojmo - Podyjí

čtvrtek 6:50 28. říjen 2010
21:00 30.10.2010
Třídenní poznávací výprava do Znojma a národního parku Podyjí. Ve čtvrtek výšlap kolem Znojemské přehrady na Sealsfieldův kámen, vysokou skálu nad údolím řeky Dyje, zasvěcenou místnímu spisovateli. Zahráli jsme si i na Šemíka :D a skládali také básničky o Znojemsku. Zpáteční cestou jsme putovali přes vřesoviště na Kraví hoře. Na údolí Dyje padla tma, den však ještě zdaleka nekončil. Vydali jsme na noční prohlídku města a společně s dalšími skauty uspořádali disco zábavu na Vodárně.
V pátek nás čekala cesta autobusem do Vranova nad Dyjí. Odtud jsme putovali pěšky přes Ledové sluje na vyhlídku na Hardegg, vesničku s mohutným hradem. Cílem byl Čížov, vesnička, kde se zachovaly do dnešních dnů zátarasy Železné opony. 18,5 km pochodu nám však nestačilo a tak jsme se po setmění vydali strmým svahem na Hradiště, odkud se nám naskytl zajímavý výhled na celé Znojmo. Zpátky jsme putovali údolím Granického potoka.
Sobota byla ve znamení vlastní prohlídky města. Nejprve jsme se vydali 11 metrů do podzemí, obohaceného postavami mnicha, skřetů, alchymisty i kostlivců. Ve dvojicích jsme také hráli hru po městě, kterou nám připravila Anči. Po celou výpravu se naše družiny utkávaly v nejrůznějších soutěžích - ve skautských dovednostech, ve znalostech o městě, v luštění morseovky i šifer, práci s mapou. Závěrečnou hrou bylo oblíbené malování zvířátek. Veverky nakonec se 49 body nad družinou Svišťů (48,5 bodů) těsně zvítězily, utkají se tak v souboji s družinou Netopýrů o osídlení Znojma. :O :)

» Fotogalerie: 4 roční období v NP Podyjí

Galerie z akce na Rajčeti

  Kniha akce

Charlie Vydra
Charlie Vydra 23. říjen 2010 v 17:11 

Bohužel, ta akce mi uteče. Do poslední chvíle jsem čekala zda se něco změní, ale bohužel. Nemoc mě mrzí. Naštěstí tam děti budou mít z našeho oddílu zkušeného Mišáka a Jeňu a ve Znojmě se připojí skautka Anče, kterou děti znají z Líhně.

Odpovědět
Mišák
Mišák 23. říjen 2010 v 12:22 

Na výpravě ve Znojmě proběhne historicky první souboj ve hře Osídlování. Nejprve se utkají Veverky a Svišti. Vítězná družina pak bude předurčena k utkání s družinou Netopýrů ve skautských dovednostech. Když vyhrajeme, bude území naše... ;D :D

Odpovědět
Charlie Vydra
Charlie Vydra23. říjen 2010 v 9:32 

Akce Znojmo je dotovaná městem a její cena přirozeně převyšuje cenu, kterou platí děti. Abychom dotace mohli využít, prosím o orazítkované pokladní bloky z nákupů potravin, které děti budou potřebovat na akci.Možno předat Mišákovi na nádraží.

Jeňa
Jeňa23. říjen 2010 v 11:28

oukej, tak už sbírám účtenky z Lidlu B)
aneb připojím se v Břeclavi v 11 hodin :P

Odpovědět
Nelly18. říjen 2010 v 20:36 

Tak tahle akce mě mrzí. :S

Odpovědět
Jeňa
Jeňa17. říjen 2010 v 20:08 

no káždopádně ANO :) Pálava je více než pěkná, tím dedukuji podobnou krajinu + plno zážitků B)

Mišák
Mišák 18. říjen 2010 v 13:30

Pálava a Podyjí mají jen málo společného ... nezalesněné vápencové pohoří x hluboké údolí Dyje :) - ale samozřejmě, že obě stojí za návštěvu... ...ale i Znojemsko je vinařský kraj =D, i když my na výpravě tedy víno degustovat nebudem

Odpovědět
Arči-Ježek
Arči-Ježek15. říjen 2010 v 23:48 

No možná bych mohl..ale to by znamenalo že bych dal zálohu později trošku :O

Odpovědět
19 příspěvkůVýběr Stránky