Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Cyklovýprava Studánky

Cyklovýprava Studánky

neděle 8:00 27. březen 2011
15:00 27.3.2011
Pohodová a prosluněná výprava po studánkách v okolí Krnova. Trasa vedla směrem k Hajnickým rybníkům. První zastávka se konala na lesním hřišti, kde jsme hráli hry. Zanedlouho jsme nalezli první studánku u myslivny. Sluníčko se začalo prokousávat mezi mraky a od té doby bylo čím dál lépe a tepleji. Pravé jaro. Po krátkém čištění jsme pokračovali směrem na Býkov, po cestě nás zaujal spadlý strom přes potok. Zdolat jej byla výzva, ale nakonec to zvládli všichni. Cesta vedla dále až k Pustkově studánce z roku 1929 mezi Býkovem a Pochní. Zde jsme se dali do důkladnějšího čištění. Vybudovali jsme kamenou hráz a upravili koryto tak, aby voda mohla pokračovat přímo do potoka :)) Nicméně studánka by si zasloužila i úpravu okolí - k tomu nám však chybělo pár starších členů. Po pár minutách jízdy už jsme byli u další - Žilkovy studánky. Ta byla přímo vzorová, s nově vybudovanou stříškou i odpočívadlem. Neododali jsme a pramenitou vodu ochutnali. Před námi se objevila Pocheň, vesnička na břehu velkého rybníka. A právě nedaleko něho se nachází výrazný pramen. Krásné místo u "čtyřpatrové" vrby - místo, které není nijak upraveno - zde by mohla vzniknout v budoucnu naše Skautská studánka ... V závěru výpravy jsme se slunili na velkém stohu slámy - sluníčko hřálo o sto šest a tak se nám ani nechtělo domů. :)

Akce se uskutečnila v rámci kampaně Krnov - město mezi dvěma řekami.

Galerie z akce na Rajčeti

  Kniha akce

Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra14. březen 2011 v 15:05 

No byla bych ráda kdyby na akci, kterou uvádím i pro město jelo co nejvíc členů, od holek Markétka, Stopař, Lasička, kdyby jeňa promluvil se Smíškem, matyášem (mimochodem má i kroniku).

Zobrazit předchozí komentáře (2)
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra15. březen 2011 v 22:40

No už děcka ujely více kilometrů a bez problémů, čištění studánek - to je skautskéskaut a to všichni ti správní skauti vědískaut a určitě si nebudou vymýšlet důvody, proč nejet, ale způsoby jak se na výpravu dostat. <3 Každá ruka dobrá a možná, že tam budou i odborníci =O co nám o tom řeknou a taky možná by mohla vzniknoutskaut naše studánka a pokud náhodou, tak jméno budou dávat ti co přiloží ruku k dílu.

Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra15. březen 2011 v 22:42

skautKdo z vás má možnost si vybudovat svoji vlastní studánku? :PA studánka ta přežije, ještě vaši vnuci k ní mohou chodit. ;D

Odpovědět
Jan Sudek - Jeňa
Jeňa14. únor 2011 v 16:33 

všeci kola opravit a jedééém ;]

Zobrazit předchozí komentáře (2)
Smíšek18. únor 2011 v 6:22

no dobrý :D ... já Wiki do Krnova nebudu brát xD ani nwm jak by se tam dostala ... fíhá ale kdyby to bylo zase v Linhartovech bylo by to super :D tam bych dojela xD

Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra18. únor 2011 v 9:12

Njn, ale ty studánky jsou u Krnova - dost těžko by se do Linhartov přemísťovaly. ;]

Odpovědět
16 příspěvkůVýběr Stránky