Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Slezská Harta + Kružberk

Slezská Harta + Kružberk

sobota 8:00 26. březen 2011
14:00 26.3.2011
Výprava do nitra vodních nádrží Slezská Harta a Kružberk, u příležitosti Světového dne vody. Nejprve jsme se vydali k mladší přehradě - Slezské Hartě, kde jsme navštívili odběrné místo vody, vodní elektrárnu a prozkoumali dlouhou štolu s krápníčky. Následoval přesun k přehradě Kružberk. Po občerstvení jsme se vydali do nitra betonové hráze. Úzkou štolou jsme se dostali až k malé vodní elektrárně a k chovu ryb. Po cestě domů Svišti navštívili zachovalý větrný mlýn s usedlostí v Hlavnici, kde osídlili území Opavska.

  Kniha akce

Mišák
Mišák 26. březen 2011 v 18:19 

...dnes to byla neobvyklá autovýprava :D... děkujeme rodičům Markétky, že se přidali také. Kromě štol mě velmi zaujal i Hlavnický mlýn - a pro zajímavost, usedlost vlastní jedno občanské sdružení a nabízí v něm ubytování "skautským oddílům, přírodovědeckým a turistickým zájmovým kroužkům a všem, kteří mají kladný vztah k přírodě" ... možná by to někdy stálo za to, co říkáte? B) :D

Arči-Ježek
Arči-Ježek27. březen 2011 v 12:43

To tedy stálo, další zajímavé dobrodružství na obzoru ;)?

Odpovědět