Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Biwak Krnovský

Biwak Krnovský

pátek 19:01 24. únor 2012
12:00 26.2.2012
Akce navázala na Biwak Głubczycki v rámci spolupráci s Polskými Harczery. Přijelo jich rovnou 10.

V Pátek jsme zahájili akci divadelním vystoupením nejmenších Lišek o Rumcajsi a Cipískovi :) Následovaly nejen seznamovací hry. Přibližně od 20 hodiny jsme pokračovali Dnem zamyšlením nejen o skautingu, ale správným chováním skautů. Po sfouknutí všech otázek a svíček následovala večeře z české strany, ovšem chystaná harcery. Zaposlouchali jsme se i trochu do minidiskotéky a vyfotili se.

V Sobotu po budíčku následovala krátká mrazivá rozcvička, na kterou se většině nechtělo. Po hygieně, nasnídání se toustama a sbalení se na výpravu jsme vyrazili na vlak. Jeli jsme do Úvalna. Na první zastávce na hřišti jsme zahráli Bla bla už jde :P pokračujeme dál na kopec, kde se potočíme na kolotočích a houpačkách. Zahrajeme plácanou hru, kterou vyhrála kapitánka Ania Zero a šli jsme z kopce do Krnova, bylo nás 20, což jsme se někdy roztáhli a v roztávajícím sněhu se někdy nedobře šlo, ale počasí bylo více než slunečné a při 10°C se jde pěkně. Na další zastávce u rybníků jsme se všichni vyfotili B) Jdeme dále na Šelenburk, kde prozkoumáváme terén. Hrajeme na loupežníky, kteří vyhrávají. Vyrážíme dále, potkáváme Charlie a Mývala po cestě na Cvilín. Sejdeme pár schodů, přes město a do klubovny přicházíme po 15 hodině. minimálně 10 km v nohách ;]

Vaříme oběd, sníme, uklidíme, vyvádí se a o 18 přichází Charlie s dárkem pro harcery. Později se hrají hry na stole i v kruhu, vresluje, staví pyramidy. Vydáváme na noční město. Večer už je poklidnější, povídáme si a usínáme.

V Neděli ráno trochu pouklízíme, posnídáme tousty a před 10 hodinou vyrážíme do centra, ve kterém se odehrává 2. světová válka. Dvě národnosti se snaží dobýt do cizího štábu a zneškodnit ho. Tanky jezdili po minách, samopal střílel po pěšácích, opravdu boj na život. Po 30 minutách boje vyhrála skupina Filipa. Po návratu do klubovny nezbývá mnoho chvil, uklízíme a poláci jedou domů, my též se rozcházíme.

  Kniha akce

Michael Cestr - Mišák
Mišák5. únor 2012 v 13:34 

a bude se i biwakovat venku ve sněhu? ;D

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa21. únor 2012 v 21:02

sníh už asi nebude, spíme v klubovně *lebka*

Odpovědět