Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Hvozdnice a Opava

Hvozdnice a Opava

sobota 7:00 25. květen 2013
17:00 25.5.2013
Vydali jsme se společně Svišti s Veverkami na družinovou výpravu do Přírodní rezervace Hvozdnice a do města Opavy skaut

Vyrazili jsme vlakem po 7 hodině, do Šťáblovic přijíždíme kolem 8 hodiny. Vydáváme se na cestu Hvozdnicí s poznámím přírodní rezervace, zvířat a rostlin. Cestou potkáváme srnku domácí. Počasí nádherně slunečné. Zastavujeme pohoupat se na lodičce. K putovní hře smraďoch se přidává nepřítel a povodeň, která může přijít ze zákoutí Meandrů řeky Hvozdnice. Odbočujeme z cesty se na jeden meandr podívat, při té příležitosti přecházíme po kládě přes řeku. Pokračujeme putováním dále, vidíme podezřele křičícího ptáka, nakonec ho poznáme až usedl na okraji rybníku, je to Volavka :). Scházíme z cesty přes bažiny, kolem rybníčků. Přecházíme most a najednou nepřítel, Fajné plaší srnku, která zmateně kolem nás utíká přes řeku o neznáma. Na hranici přírodní rezervace stáčíme směr na Otickou sopku, cestou hrajeme zombie apokalypsu. Přes pole a 2 posedy se dostáváme do sopce, začalo pršet a tak se v pláštěnkách se vydáváme na nádraží. Vlakem se svezeme do Opavy.

V Opavě jsme navštívili Městské sady, přesněji lanové hřiště ... I přes delší dobu na tomto místě se nikomu nechtělo dál :D ale muselo se jet už domů

Celkově jsme urazili 10km.

  Kniha akce

Napsat komentář ...
Jan Sudek - Jeňa
Jeňa27. květen 2013 v 10:35 

Wáu, neznámá rostlinka byla nakonec Ostřice nedošáchor (Carex pseudocyperus) - desítky trsů ... tam kde se ztratil Smraďoch ;D

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák 22. květen 2013 v 16:12 

Hvozdnice je určitě zajímavý a pěkný cíl ... navíc jsme tam s oddílem ještě nikdy nebyli... Trasa bude pohodová a tak si Svišti a Veverky určitě tuto výpravu nenechají ujít... :))

Odpovědět
2 příspěvků