Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Zbojnický tábor Orava

Zbojnický tábor Orava

neděle 7:30 14. červenec 2013
18:30 24.7.2013
Zbojnický tábor - putování po stopách Juraje Jánošíka - se uskutečnil v renesančním kaštieli u Dolného Kubína na Slovensku.
Hry v táboře i v okolí, výpravy na hřeben Malé Fatry a Roháčů, návštěva Oravského hradu, hradu Likavy a skautského muzea v Ružomberoku, pečení kuřat na ohni, táborák, scénky, zbojnické turnaje, střelba z luku, výroba valašek a čarovných turbánků...

- Neděle 14.7. - Vzhůru na tábor!
Odjezd do dalekých krajin :) Po cestě řada soutěží - geografie Slovenska, určování slovenských slov, křížovky... Po příjezdu na místo tábora fitky, ubytování a vycházka na prosluněné louky s výhledem na Velký Choč.

- Pondělí 15.7. - Zbojnické zkoušky
Po snídani poznávání loupežníků a zbojníků z různých krajů Evropy. Zbojnickou atmosféru navodila scénka o bojovném Jánošíkovi, vlku a ovcích. Pro záchranu ovcí bylo nutné vyrobit valašky. Odpoledne se uskutečnily zbojnické zkoušky, které prověřily rychlost (čísla), sílu (větev), obratnost (přeskoky) a další dovednosti. V noci skládali první členové zbojnickou přísahu - ve sklepení kaštiele.

- Úterý 16.7. - Malá Fatra
Den byl ve znamení celodenní výpravy do Malé Fatry. Započal dobrodružnou cestou soutěskami Jánošíkových dier. Žebříky, řetězy, vodopády... Nejodvážnější /Borůvka, Sojka, Matyáš, Jeňa a Mišák/ stoupají na Velký Rozsutec (1610 m n. m.). Dále pokračujem travnatým hřebenem a pralesem až do Párnice.

- Středa 17.7. - Lovecký den
Lovecký den zahájila scénka lovu slepic a ovcí. Rozjeli jsme střelecké disciplíny (lukostřelba, bobřík míření, hod kopím, lasem). Odpoledne kuchání "koroptví" a pečení na ohni. Večer táborový oheň - zpívání s kytarou.

- Čtvrtek 18.7. - Bojovný den
Dopoledne výroba nesmrtelného opasku a fitky. Celé odpoledne jsme prožili v lese na bojové hře Vesničané, kdy jsme pomáhali vesničanům přinášet kořist (potraviny) - vyhráli Oraváci.

- Pátek 19.7. - Roháče
Horská výprava. Impozantní Roháčský vodopád, okamžik ve sněhu a v zápětí vzhůru do ledových vod roháčských ples. Svišti - ať to sviští. Dobytí Smutného sedla a velká výzva - výstup na dvoutisícovku Plačlivé (2125 m n. m.). Sestup do Žiarské doliny.
Pro nehoraly alternativní program v táboře (Citadela, odpočinkový den).

- Sobota 20.7. - Ružomberok & Likava
Den jsme zasvětili výletu do Ružomberoku, kde jsme navštívili skautské muzeum. Žaludky jsme nasytili na kolibě a v zápětí dobyli hrad Likavu (zvítězili Karpaťáci).

- Neděle 21.7.
Dopoledne bylo ve znamení výroby čarovného turbánku, odpoledne pak příprava na "zbojnické yksuapi" - bivak a vaření v přírodě.

- Pondělí 22.7. - Zbojnický turnaj
Dopoledne fitky, odpoledne zbojnický turnaj (před kamerami televize), který přichystal Matyáš Korvín. V noci skautská vigilie - zamyšlení na půdě kaštiele.

- Úterý 23.7. - Oravský hrad
Prohlídka Oravského hradu a hledání pokladu v pralese. Divadelní večer - na prknech, které znamenají svět - zbojnické a skautské scénky; scénka o Roháčích.

- Středa 24.7. - Balení a odjezd

Výsledky táborového bodování
1. Matyáš Korvín - 439 bodů / 44 zlaťáků
2. Čolek - 348 b.
3. Jezevec - 348 b.
4. Sojka - 339 b.
5. Pirát - 336 b.
6. Robin - 330 b.
7. Lasička - 329 b.
8. Otesánek - 323 b.
9. Gogo - 322 b.
10. Jeňa - 315 b.
11. Granko - 314 b.
12. Slimáček -309 b.
13. Borůvka - 275 b.
14. Rádio - 273 b.
15. Křeček - 263 b.
16. Citrón - 184 b.

Nejúspěšnější družinou se stali KARPAŤÁCI a stali se tak Jánošíkovou družinou.
Karpaťáci nasbírali největší bohatství (dukáty a diamanty) a celkem nejvíce bodů :)

Složení družin:
Karpaťáci - Matyáš Korvín, Slimáček, Pirát, Robin
Oraváci - Čolek, Jezevec, Gogo, Citrón
Šohajové - Jeňa, Křeček, Borůvka, Rádio
Bystré Lapačky - Sojka, Lasička, Granko, Otesánek

Reportáž v TV Dolný Kubín

Galerie z akce na Google+

  Kniha akce

Michael Cestr - Mišák
Mišák14. srpen 2013 v 18:49 

Tématický článek o horských túrách, které jsme na táboře absolvovali :)

Odpovědět