Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Betlémské světlo

Betlémské světlo

sobota 12:50 20. prosinec 2014
20:00 20.12.2014
Betlémské světlo je symbolem naděje, přátelství a míru, je to plamínek přivážený každoročně z Betléma a rozvážený skauty po celém světě. Letos se dostal nejen do Evropy, ale i do Severní a Jižní Ameriky! Tradice vznikla v roce 1986 v Rakousku, k nám připutovalo Světlo poprvé v roce 1989.

Sešli jsme se na hlavním nádraží, vlak tentokrát přijel na minutu přesně :). Po převzetí Betlémského světla jsme se rozdělili na dvě skupiny - tým Svišťů a Veverek + tým Lišek. První z týmů ve složení Sojka, Terka, Raketa, Škrtič, Mišák, Fájné se vydal do Kostelce, kde navštívil současné i bývalé členy oddílu, poté směřoval do centra města přes celou řadu zastávek u příbuzných a známých, u bývalých členů a u starých skautů.
Druhý tým (Arnošt + Lumík s rodiči) se vydal do centra a na Hlubčické předměstí. Dohromady jsme obdarovali několik desítek domácností!

Předávání Betlémského světla pokračovalo v pondělí v Městské knihovně.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na roznášení Betlémského světla.

  Kniha akce

Mišák
Mišák20. prosinec 2014 v 21:43 

Děkujeme všem, kteří se podíleli a stále podílí na roznosu Betlémského světla. Skupina světlonošů ve složení Sojka, Terka, Raketa, Škrtič, Fájné, Mišák navštívila celou řadu příbuzných, bývalých členů i starých skautů napříč celým městem. Myslím, že jsme předali kousek Vánoční radosti a 25. ročník Betlémského světla v ČR se vydařil. Roznášejte a předávejte toto Vánoční poselství dál skaut :)

Charlie Vydra
Charlie Vydra21. prosinec 2014 v 6:38

Také je třeba připomenout světlonoše Arnošt, Lumírek, Paní Arnoštová, paní Lumírková, také tam bylo předáváno plno požehnané vánoční radosti. skaut :)

Arnošt-Sušenka
Arnošt-Sušenka21. prosinec 2014 v 13:35

Tak včera jsme zvládli 9 domácností obdarovat, zítra pokračujeme,Jitka a Arni

Mišák
Mišák21. prosinec 2014 v 21:42

Díky za vaše nadšení skaut

Charlie Vydra
Charlie Vydra23. prosinec 2014 v 6:46

Lumírkovic - také 9 obdarovaných domácností. Jsem ráda, že máme tolik skvělých světlonošů.
Knihovna - asi první hodinka slabší návštěvnost, druhá hodinka prý plno. :)

Odpovědět