Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Betlémské světlo

Betlémské světlo

sobota 12:50 20. prosinec 2014
20:00 20.12.2014
Betlémské světlo je symbolem naděje, přátelství a míru, je to plamínek přivážený každoročně z Betléma a rozvážený skauty po celém světě. Letos se dostal nejen do Evropy, ale i do Severní a Jižní Ameriky! Tradice vznikla v roce 1986 v Rakousku, k nám připutovalo Světlo poprvé v roce 1989.

Sešli jsme se na hlavním nádraží, vlak tentokrát přijel na minutu přesně :). Po převzetí Betlémského světla jsme se rozdělili na dvě skupiny - tým Svišťů a Veverek + tým Lišek. První z týmů ve složení Sojka, Terka, Raketa, Škrtič, Mišák, Fájné se vydal do Kostelce, kde navštívil současné i bývalé členy oddílu, poté směřoval do centra města přes celou řadu zastávek u příbuzných a známých, u bývalých členů a u starých skautů.
Druhý tým (Arnošt + Lumík s rodiči) se vydal do centra a na Hlubčické předměstí. Dohromady jsme obdarovali několik desítek domácností!

Předávání Betlémského světla pokračovalo v pondělí v Městské knihovně.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na roznášení Betlémského světla.

  Kniha akce

Mišák
Mišák 9. prosinec 2014 v 20:11 

Betlémské světlo bude na krnovské nádraží přivezeno ve 12:57. Abychom měli na roznos více času a mohli roznášet až do pozdního večera (tedy i za tmy, kdy to má atmosféru), přesouváme Slavnostní Vánoční schůzku na neděli. :) (obdobně, jako tomu bylo loni)

Odpovědět
Charlie Vydra
Charlie Vydra10. listopad 2014 v 8:53 

No vloni jsme pro něj byli ve Vídni skaut - úžasná atmosféra skaut . Letos se do Vídně nejede, ale mnoho lidiček se na to těší, že od skautů toto poselství naděje obdrží. skaut
A kde všude, u koho, jestli nebude i nějaké zajímavé překvapení, záleží od toho, jak a kolik členů se přihlásí.

Odpovědět
14 příspěvkůVýběr Stránky