Akce Oddílu K3 » Expedice do hlubin Země

Expedice do hlubin Země

pátek 12:50 28. březen 2014
19:00 30.3.2014
Už jste někdy putovali proti proudu podzemního potoka - desítky metrů pod povrchem - a proplavávali polosifon? Už jste někdy v jeskyni našli kosti a obratle jeskynních medvědů a lvů? My ANO! Společná akce krnovských a jevíčských skautů ;-) skaut

Stručný program:
pátek
- cesta přes Vyškov (prohlídka města) do Vilémovic
- večerní vycházka k propasti Macocha přes Husí jeskyni, plnění odbornosti speleologie
- společné hry s Jevíčáky (seznamovačka, Vlkodlak, Středověk, Bobří banda...)
- herní rozcvička
- odjezd k Býčí skále, dopoledne pomoc jeskyňářům (paleontologie v Barové jeskyni, pomoc s materiálem v Býčí skále)
- odpoledne exkurze v Býčí skále - pochod proti proudu Jedovnického potoka, proplavání polosifonem, cíl u Srbského sifonu, celkem 4 km
- večerní prohlídka kaolinového lomu
neděle:
- úklid základny
- pěší putování k Rudickému propadání - průzkum boční jeskyně (po pár kilometrech bychom se nejspíš ocitli na druhé straně Srbského sifonu)
- přesun do Jedovnice, busem do Křtin - prohlídka poutního kostela

Charlie Vydra7. březen 2014 v 20:38

První pětice - co jede na jeskyně skaut ( dlouhodobá a aktivní práce v oddíle)
1. Matyáš
2. Sojka
3. Jezevec
4. Čolek
5. Robin Hood

další budou řešeny po víkendu s rádci - ( ovlivňují brigády, akce pro veřejnost, výpravy, spolehlivost, ochota pomoci, deníky, funkce v oddíle, družině)