Akce Oddílu K3 » Expedice do hlubin Země

Expedice do hlubin Země

pátek 12:50 28. březen 2014
19:00 30.3.2014
Už jste někdy putovali proti proudu podzemního potoka - desítky metrů pod povrchem - a proplavávali polosifon? Už jste někdy v jeskyni našli kosti a obratle jeskynních medvědů a lvů? My ANO! Společná akce krnovských a jevíčských skautů ;-) skaut

Stručný program:
pátek
- cesta přes Vyškov (prohlídka města) do Vilémovic
- večerní vycházka k propasti Macocha přes Husí jeskyni, plnění odbornosti speleologie
- společné hry s Jevíčáky (seznamovačka, Vlkodlak, Středověk, Bobří banda...)
- herní rozcvička
- odjezd k Býčí skále, dopoledne pomoc jeskyňářům (paleontologie v Barové jeskyni, pomoc s materiálem v Býčí skále)
- odpoledne exkurze v Býčí skále - pochod proti proudu Jedovnického potoka, proplavání polosifonem, cíl u Srbského sifonu, celkem 4 km
- večerní prohlídka kaolinového lomu
neděle:
- úklid základny
- pěší putování k Rudickému propadání - průzkum boční jeskyně (po pár kilometrech bychom se nejspíš ocitli na druhé straně Srbského sifonu)
- přesun do Jedovnice, busem do Křtin - prohlídka poutního kostela

Kniha akce

Michael Cestr - Mišák
Mišák10. březen 2014 v 20:15

Byli vybráni další členové na speleologickou expedici skaut :)
Hlavním kritériem výběru je umístění na 1.-10. místě v pololetním bodování.

Podmínkou je zároveň účast alespoň na jedné z těchto akcí:
- brigáda na MTB stezkách
- Studánky (včetně aktivního zapojení do příprav akce)

Nově byli vybráni: Gogo, Štrůdl, Jeňa (účast na MTB brigádě) a Borůvka (podmínka Studánky). Zapojí-li se do Studánek Stopař, tak může jet také ;-)

! Pokud se někdo z vybraných členů nebude moci zúčastnit jeskyňářské akce, odhlašte se prosím !

Michael Cestr - Mišák
Mišák23. březen 2014 v 19:22

Stopař jet bohužel nemůže, neboť se nezúčastnila akce "Studánky". :S :(

Charlie Vydra7. březen 2014 v 20:38

První pětice - co jede na jeskyně skaut ( dlouhodobá a aktivní práce v oddíle)
1. Matyáš
2. Sojka
3. Jezevec
4. Čolek
5. Robin Hood

další budou řešeny po víkendu s rádci - ( ovlivňují brigády, akce pro veřejnost, výpravy, spolehlivost, ochota pomoci, deníky, funkce v oddíle, družině)

Charlie Vydra 1. březen 2014 v 15:16

skaut Tak už je známá první pětice lidiček co mohou na jeskyně. skaut
Konzultujeme, zda bude možno vzít na tuto atraktivní akci dalších pět lidiček. A je celkem možné, že v tom budou mít velké slovo rádci skaut .
Rozhodovat se bude podle oddílových ( družinových ) aktivit: skaut
- účasti na odddilových akcích zejména pro veřejnost ( Studánky a MTB brigáda na úpravu stezek)
- účasti na družinových výpravách.

Charlie Vydra25. leden 2014 v 14:45

Výběr pro nejaktivnější, nejlepčejší a nebude tam možné vzít moc účastníků. Tož se snažte - určitě máte v denících bodovací kartičky - tak něco bude možné vydedukovat. A máte před sebou ještě více než celý 1 měsíc.

12 příspěvkůVýběr Stránky