Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Astrovíkend

Astrovíkend

pátek 18:00 27. listopad 2015
13:00 29.11.2015
Astrovíkend:
- páteční představení astronomických projektů (Lišky včetně scénky), hry a večerní film (Wall-E)
- sobotní výprava do Ostravy - Dolní Vítkovice - Vysoké pece, Bolt Tower, U6 - Malý svět techniky, Planetárium a Experimentárium
- nedělní dopolední program - tvorba vlastních planet a deskovka Space Walk

Astrovíkend byl zahájen v pátek večer: čekalo nás představení vesmírných projektů. Jako první vystoupili Lišky a Lišáci v kostýmech se svou originální scénkou o Sluneční soustavě, v průběhu večera pak své projekty představily i další družiny (Veverky o galaxiích, Jestřábi o dobyvatelích vesmíru a Svišti rovněž o Sluneční soustavě), hráli jsme také hry - poznávali souhvězdí, hledali planetární trojice a proměnili jsme se také v kosmické lodě a vydali se na osídlování planet a hvězd (v této hře zvítězila posádka lodi Zidan, těsně následovaná lodí Sojuz). Po hře jsme zhlédli animovaný trhák Wall-E.

Sobotní program byl ve znamení výpravy do Ostravy. Prvním bodem programu byla návštěva areálu Dolních Vítkovic. Zatímco převážně mladší členové se vydali do interaktivního muzea - "malého" světa techniky v hale U6, starší se vydali na dvouhodinovou prohlídku Vysokých pecí - nejzajímavější částí prohlídky byl výjezd na Bolt Tower - pochod po zavěšených lávkách ve výšce 80 metrů nad zemí.

Po prohlídce Dolních Vítkovic jsme se přesunuli do Karoliny, kde byl krátký rozchod. Po naplnění žaludků jsme se rozdělili na dvě posádky kosmických lodí a vydali se na spanilou kosmickou jízdu po Ostravě. Mišákův tým za hodinu jízdy zvládl navštívit 1 galaxii a osídlit 1 planetu, Sojčin tým 1 planetu.

Po přesunu tramvají na konečnou a krátké asi 2,5 km procházce lesem jsme dorazili k planetáriu - užili jsme si zde nejen spousty interaktivních exponátů od možnosti vytvořit si vlastní tornádo, přes možnost vyzkoušet si výskok na Měsíci nebo spatřit vichřici na Neptunu či nechat zaplavit pobřeží vlnou tsunami. V planetáriu jsme se seznámili se základními souhvězdími na podzimní obloze a také zhlédli film Ze Země do vesmíru, který rozšířil naše vesmírné obzory.

Po krátkém přesunu lesem a tramvají jsme se ocitli na svinovském nádraží a po hodině jízdy dorazili do Krnova. Zatímco většina členů se již vydala domů, hrstka nejvytrvalejších (Mišák, Jezevec, Robin a Maty) zůstala na noc v klubovně, za což jim patří velký dík. Program totiž rozhodně nekončil - následoval astronomický kvíz (kde bylo možné získat spoustu bodů) a deskohraní.

V neděli nás čekala tvorba vlastní planety snů a astrovíkend zakončila desková hra Space Walk.

  Kniha akce

Charlie Vydra
Charlie Vydra19. listopad 2015 v 20:00 

Varianta A je vhodnější pro mladší účastníky. S mladšími bude Charlie
Varianta B zase pro starší účastníky. Se staršími Mišák

Odpovědět
Charlie Vydra
Charlie Vydra18. listopad 2015 v 9:12 

Budeme potřebovat analyzovat kdo se účastní pouze pátečního večera (prezentací) a kdo pojede do Ostravy.
Vstupenky i jízdenky jsou drahé a aby bylo možno docílit nějaké úlevy musíme znát dopředu zájem.
Program bude dokonce rozdělen na 2 části - pro mladší, starší - tak aby se starší nenudili a mladší, zase neměli program moc náročný a od toho se bude odvíjet i cena.

nejvhodnější počty jsou po pěti dětech ( SONE) a pokud nás bude hodně, budeme moct využít i skupinových slev. :)

Již brzy podrobnosti.

LL21. listopad 2015 v 20:49

http://www.cpzp.cz/clanek/4377-0-DEN-S-CPZP-VE-SVETE-VEDY-A-TECHNIKY.html

Mišák
Mišák21. listopad 2015 v 21:24

Díky za odkaz, nicméně akce s ČPZP se koná v neděli - zatímco my míříme na návštěvu Světa techniky v sobotu. V neděli to v časovém harmonogramu (odjezd z Ostravy ve 12:00 nestíháme).

Odpovědět
14 příspěvkůVýběr Stránky