Akce Oddílu K3 » Skautský svátek se záhadou hlavolamů

Skautský svátek se záhadou hlavolamů

sobota 22. dubna 2023 v 8:00 až 17:00
Pojďte se podívat na Záhadu Hlavolamů do muzea na zámku v Bruntálu. :)

Sraz: v 8:00 na hlavním nádraží Krnov
Odjezd: 8:16 - je výluka pojedeme BUSEM
Příjezd: 16:51

Počasí bylo luxusní a vydařilo se na jedničku. Když jsme ráno přijeli do Bruntálu, přesunuli jsme se do zámecké zahrady, kde jsme udělali pár fotek v krojích na oslavu našeho skautského patrona sv.Jiří, zahráli jsme si na molekuly.
Od 9:30 jsme se šli podívat do muzea na výstavu hlavolamů. Těch tam bylo opravdu hodně a některé jsme si mohli i vyzkoušet. Hodina, kterou jsme tam strávili uběhla jak voda a vůbec se nám nechtělo odcházet. Bylo to tam super.
Potom jsme ještě zůstali v zahradě a hráli na buldoky (odnesly to některé kroje :( ) .
Když jsme se dostatečně vyblbnuli šli jsme přes náměstí na Uhlířský vrch. Na náměstí si někteří z nás dali zmrzlinu a jiní hamburger.
Po cestě na Uhlířský vrch Ponny s Kapičkou mávaly na každého motorkáře a kamioňáka, aby jim zatroubili, až zapomněly přecházet ;D a Torpédo se pověsilo na Sušenku jako klíště a už se ho nepustila dokud jsme nedošli k posezení pod lipovou alejí B) .
Na posezení se všichni posilnili a dostali tipovačku, do které se jim moc nechtělo, ale nakonec ji všichni zvládli vyplnit a celkem obstojně. Nejlépe dopadla Ponny s 21body, následně Kapička, Sušenka a Šerpa s 19body, Kleoptra s Bombuskou obdržely 16bodů a Torpédo 12bodů. Ale Torpédo má velikou pochvalu, protože to dělala úplně samotná.
U Kostela panny .Marie Pomocné jsme se pokochali nádherným výhledem jak na Velký Roudno tak na zasněžený Praděd a Velký kotel.
Někteří z nás se jen tak leželi na slunci a vyhřívali se.
Dole v lomu jsme se pokusili rozdělat oheň - nakonec úspěšné, díky velkému fuku od Šerpy. Kdo chtěl opekl si párek nebo rohlík. Sušenka vytáhl lano a jelikož nebylo moc bezpečné zkoušet slaňování tak jsme vyzkoušeli vytahování pomocí lana přehozeného přes větev stromu. Vyzkoušeli si to snad všichni a bylo to moc príma. Potom Sušenka se Šerpou vymysleli houpačku. Ovšem holky nezůstali pozadu a i já holkám udělala houpačku. Nebyla tak bytelná a pohodlná jako měli kluci, ale udržela nás.
Když jsme se sbalili a vše uklidili přesunuli jsme se opět ke kostelu. Bohužel nás dovnitř nepustili, měli vše připravené na tu slávu, která v kostele měla začít v 15:00, ale to my už museli být na cestě dolů. A tak jsme obdrželi balón s kartičkou, na kterou na družinovce odpovíme a snad obdržíme odměnu.
Dolů do města jsme se nevraceli lipovou alejí, ale šli jsme po žlutě značené Vodárenské stezce. Podívali jsme se na Václavův pramen a Sběrnou šachtu.
Ve městě se kluci od nás odpojili a šli za Rakšou a Honzou a tím přišli o hru na schovku, kterou jsme s holkami stihli si zahrát ještě v zahradách zámku.
Když jsme došli na nádraží, všechny děvčata včetně těch malých si zakoupily sami jízdenku a musím pochválit hlavně Kapičku a Torpédo, které to zvládli výborně. Při čekání na autobus (protože je výluka) si některé z nás zahrály hru cukr, káva, limonáda .... BUM

Mně se akce líbila a snad se líbila i vám všem ostatním <3 počasí bylo nádherné, stihli jsme vše co jsme chtěli a bylo to prostě na pohodu.
Těším se příště na další akci s vámi skaut

Kniha akce

Napsat komentář ...
0 příspěvků