Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Skalní města

Skalní města

čtvrtek 7:00 1. květen 2008
21:00 4.5.2008
Čtyřdenní výprava do největší skalní oblasti ve střední Evropě. Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno ještě před svítáním, dopoledne dorazili do Police nad Metují, kde jsme se ubytovali v útulné skautské klubovně. S úderem poledne jsme se vydali na první cestu za dobrodružstvím. Cílem byla bájná hora Ostaš s parádním bludištěm. Názvy skalních útvarů jako Čertovo auto, Mohyla smrti či Sluj Českých bratří vypovídají o pohnuté minulosti tohoto místa. V pátek jsme vyrazili do Broumovských stěn. Ranní mlha se brzy proměnila v krásný sluneční den. Čekaly nás krásné vyhlídky do celého kraje (Junácká vyhlídka, Kamenná brána...). Kluci si ještě trochu trasu prodloužili a prozkoumali tajemné jeskyně v Kovářově rokli. Večer prožíváme hraním her v klubovně a přijel také Ferda! V sobotu se vydáváme vlakem do Adršpašsko-Teplických skal, kde procházíme mezi ohromnými skalními věžemi, obdivujeme Vysoký vodopád a plavíme se v loďce po skalním jezírku. Stoupáme také strmým výstupem po žebřících na hrad Střmen. V neděli ještě absolvujeme prohlídku Nového Města nad Metují, a pak již nás čeká jen cesta domů... V nohách máme přes 60 km.

Galerie z akce na Rajčeti

  Kniha akce

Napsat komentář ...
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra 14. červenec 2010 v 7:29 

Tehdá byl nejlepší Kamzík. Jakmile ucítil pach skal, měli jsme co dělat, aby nám nepřeskákal ze skály na skálu. :P

Odpovědět
Jan Sudek - Jeňa
Jeňa12. červenec 2010 v 15:55 

bylo nádherně B)

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák 16. červen 2010 v 13:38 

Opravdu nádherná skalní města... více se mi líbily opuštěné Broumovské stěny - zapomenuté rokliny a skály zarustající mechem..., v Adršpachu už je přecjenom dost přecpáno... určitě se sem vrátím ;D

Odpovědět
3 příspěvků