Akce oddílu K3 » Křížem Krážem republikou

Křížem Krážem republikou

sobota 24. září 2011 od 3:01 do 23:18

Zúčastnili jsme se celostátní cestovatelské akce Křížem krážem republikou.

Z Krnova vyrazily čtyři týmy.
Vlčata a světlušky (v týmech Svištící SvištiSplašené Weverky) navštívili město Brno. Hlavním cílem bylo Technické muzeum, kde si kluci a holky prohlédli spoustu naleštěných aut, motorek i mohutných strojů. Nejlepší ze všeho byla herna, která nabízela možnost vyzkoušet si různé hříčky a pokusy - pouštěli jsme tramvaj a zapojovali jsme žárovky a motory. V městském centru jsme navštívili vyhlídkovou věž Staré radnice. Po cestě jsme plnili stezku a luštili různé hlavolamy. Za 14 hodinovou cestu jsme najezdili 482 km.

Tým スカウト [:Skaut:] ve složení Mišák, Mates, Sojka, Dominik a Arči-Ježek vyrazil z Krnova ve tři hodiny ráno. V Kolíně jsme absolvovali ranní procházku k Labi. V 10 hodin nás écéčko vyplivlo v Děčíně, který se stal dějištěm Národního dne železnice. Hned jsme přesedli do žlutého motoráku a svezli se do železničního depa, kde jsme zhlédli desítky různých lokomotiv, třeba legendární parní Albatros či motorový Sergej. Po rychloprohlídce bylo v našem plánu osídlení území a především parní jízda. A to už se nástupiště zahalilo do nepronikavého kouře - to se k nám řítil vlak vedený dvěma lokomotivami - řady 354.195 (Všudybylka) a 475.179 (Šlechtična). Dveře starých vozů pocházejících z 50. let minulého století jsme ani neuměli otevřít, ale jízda třemi tunely kolem skalisek a Labe stála za to. Po půlhodině jízdy jsme se ocitli opět na děčínském hlavním nádraží, někteří s pár kilogramy sazí ve vlasech ;D Další cesta pokračovala krajem Karla Hynka Máchy, kolem hradu Bezdězu až do Kolína. Krátká nákupní horečka a šup do rychlíku směr Žďár nad Sázavou a Brno. V moravské metropoli jsme se rozhodli přijít na kloub divným hodinám na náměstí. Kolik je hodin se nám zjistit nepodařilo, a tak jsme se alespoň posilnili u strejdy Donalda. O půl sedmé už jsme seděli v luxusním EC do Břeclavi, kam jsme přeskočili na vlak směřující blíž k našemu domovu, kde jsme dorazili ve 23:18.
Program ve vlaku byl nabitý - seznamovali jsme se s novými oddílovými skautskými stezkami, s pomocí mobilů jsme luštili QR kódy, hráli řadu her - třeba Na blázny, Elektriku či, čiči, Čing-čong, hledali na mapě ČR zajímavá místa, zahloubali se do světa šifer, řádili v mobilních řádech, hledali cestu ven ze slepého bludiště, mixovali Tajnou sedmu s Pověstmi staré Moravy a Vílou Amálkou ;D... ZkLátka supeL tLasa, .ebo .e? A máme 1106 kiláků. ;D :D

Mezinárodní tým Krnówské OGŁe složený převážně z polských skautů z Głubczyc se vydal obdivovat kouzlo staré Prahy. Ráno o 3:01 nám jel vlak společně s týmem Skaut směr Olomouc. Začali jsme losovat úkoly, co hodinu. Vytváření pohádky, gordický uzel… Přestupujeme v Moravském Berouně, míjíme kupu týmů. Nastoupíme do IC a jedeme dále do Kolína. Losujeme "elektřinu". Usínáme a po probuzení přestupujeme. Losuje se dále, povídá se a užíváme si jízdy :) Před Ústím n.L. se losuje očekávaná výroba náramků. Plantáme, přestupujeme, pauza na kafé a jedeme rychlíkem do Prahy. Ve vlaku si popovídáme s napitým pánem, který odchází hledat jiné kupé. My pleteme, až se dostaneme do stověžaté Prahy. Vylézáme a jdeme na Metro do hloubi země. Jedeme až na Pražský Hrad. Koukáme a proplétáme se přiměřeným tempem do centra města přes davy turistů. Shlédneme výměnu stráži, vyfotíme se a hurá na Karlův most. Vykoukneme z radniční věže Staroměstské radnice a spěcháme někde na fastfood. 5 minut před odjezdem docházíme na vlak. Losujeme zpožděné úkoly, kreslíme se, Marcin zpívá písničku, hrajeme čing-čong, česko-polský slovní fotbal a karetní hru Makao přes hodinu ;D V Brně se koukneme po jídle a jede se do Břeclavi. Luštíme sudoku. Přestupujeme na IC do Ostravy, fotíme se… Hamťáme trochu kilometry a cestujeme na Ostravu hl.n. popojedeme dále, sice trochu zaspíme. Objevujeme se v Krnově a hurá domů. Náš tým se musí ještě spakovat z klubovny a jede domů do Głubczyc. Akce se jim podobala B) Výsledky ze soutěží v pořadí: Marcin, Jeňa, Ania, Marysia, Maciek a Michał.

Křížem krážem republikou je celostátní cestovatelská akce, kterou pořádá náš oddíl. Akce se koná každoročně na Den železnice. Na letošní - již čtvrtý ročník se přihlásilo 70 týmů z celé České republiky! :)

Kniha akce

Napsat komentář ...
Jan Sudek - Jeňa

Jeňa7. října 2011 v 15:35

super Jízda B) fotografie týmu Krnówské OGŁe ;]

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák

Mišák26. září 2011 v 21:26

Bezvadná akce... Ranní svítání nad kolínským nádražím a Labem, neuvěřitelný pohled na řeku zakrytou mlhou na trati do Děčína, povedená parní jízda se zpestřením nádražním rozhlasem: "Zastavte to, zastavte to, stát, stát, stát" :D, kouzelný Máchův kraj plný borovic a "mírně" veselá nálada v IC Helfštýn :D
Nabitý program - třeba čtenářský kroužek... Díky :D

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra25. září 2011 v 7:46

Tým Splašených Wewerek a Svištících Svišťů navštívil Brno. Kluky moc zaujalo technické muzeum, kde se vyřádili v technické herně. Objevili jsme dům Velena Fanderlíka, rozhlédli se z Brněnské věže, navštívili Brněnského draka i prostory v radnici a poskákali v Břeclavi. Exkluzivní mezinárodní rychlíky byly opravdu zážitkem jednak svou rychlostí a jednak krásnými kupátky. Tentokrát Křížem krážem u nás nebyl o počtu kilometrů, ale pěkně jsme si to užili. 482 km, také není špatný výsledek.

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra25. září 2011 v 6:53

Děkujiskaut Fájnémuskaut za vedení týmu Svištící Svišti- dařilo se mu - rádcoval moc pěkně.
Spočítala jsem body za aktivity u našich dvou týmů.skaut
takže :))Slona :))vyhrál:
u Svištících svišťů Kryštof - (:(bohužel ho stratil)
U Splašených wewerek Klárka ;]může si ho doma už ponechat

Odpovědět

Beruška17. září 2011 v 13:18

ahoj zapomela jsem na to.Mohli by jste mne tam taky dat :) :D ;D B) :P ;] :O =O

Michael Cestr - Mišák

Mišák17. září 2011 v 18:59

ok, Křeček nepojede, takže můžeš jet Ty ... beru to jako závazné přihlášení v Charlie týmu. ;D

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák

Mišák16. září 2011 v 12:20

jóóóóó, těším se!! ;D B) :D

Armín Pavlas - Arči-Ježek

Arči-Ježek18. září 2011 v 2:29

ujde to

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra10. září 2011 v 10:17

Vypadá to na 3 - 4 týmy
1 tým Mišák
2.tým Jeňa - mezinárodní
3. tým Charlie
4. tým Charlie ?
Tak zvažuji jestli mám vzít jeden tým - v tom případě bych musela dva poslední zájemce odmítnout (Stopař, Dwayne)
Nebo vezmu dva týmy, ale v tom případě ještě bych mohla dva členy K3 přibrat, aby se to neprodražilo.

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra31. července 2011 v 6:42

Zatím to vypadá na dva týmy, ale kdo ví.

Verunka Pánková - Stopař

Stopař31. srpna 2011 v 10:49

To jo, už se nemužu dočkat na křížem krážem ;D :D :) B) :P ;) =O :O

Odpovědět

11 komentářů