Akce oddílu K3 » Na kole Osoblažskem

Na kole Osoblažskem

neděle 12. června 2011 od 7:15 do 18:15

Cyklovýprava do nejzapomenutějšího kraje Česka, do Osoblažského výběžku. Z Krnova jsme vyrazili po nezbytné kontrole kol o půl osmé ráno. Naše trasa vedla přes státní hranici a Pietrowice až do vesnice Mokre. Krátká zastávka se stala osudným Matyášovi, kterému náhle "bouchla" duše. Na defekt nepomohly ani záplaty na duše - ani po bezmála hodině se kolo nepodařilo opravit :S. Zatímco Matyáš se vydal směrem ke Krnovu, skupina čtyřech dobrodruhů pokračovala dál. Dorazili jsme do zaniklé vsi Pelhřimovy, kde jsme si prohlédli zříceninu starého gotického kostela. Po průjezdu po "havarijní silnici" jsme zastavili v zámeckém parku ve Slezských Rudolticích. Krátké načerpání energie a jede se dál - směrem na Rusín. Nedaleko Matějovic jsme odbočili do lesa, kde jsme se zanořili do podzemí pseudokrasové Matějovické jeskyně. B) Opět se z nás stali speleologové - tentokrát však plazení bylo výrazně sušší.

Matyáš to však nevzdal a vyrazil za námi na půjčeném kole - společně jsme se sešli na nádvoří zříceniny hradu Fulštejna! Při cestě z hradu jsme nemohli minout Bohušovský rybník - a tak jsme strávili přes hodinu bezvadným koupáním a surfováním! ;D Odpoledne však pokročilo a bylo třeba pokračovat dál. Projeli jsme vesnici Karlov a další přestávku si dali v blízkosti zámku Dívčí Hrad, který pochází ze 13. století. Areál hradu byl bohužel na škodu všem turistům uzavřený, což byla výzva pro Mišáka a Matyáše :D Cestička k hradu se přecejenom našla, a i "obávaný buldok" byl přemožen! V Liptani Mišák, Arči a Matyáš obdivovali Liptaňský bludný balvan, zatímco Jeňa se Sojkou vyrazili napřed. Poslední zastávkou byla Třemešná. Odtud jsme už jeli plynule až do Krnova, přes Linhartovy. Zatímco Krnov postihla přes den průtrž mračen, na nás během jízdy spadlo sotva pár kapek. Celodenní cyklovýprava se vydařila a připsala nám na konto 70 km!

Galerie z akce na Rajčeti

Kniha akce

Napsat komentář ...
Michael Cestr - Mišák

Mišák13. června 2011 v 18:03

Na výpravě bych zvlášť ocenil za vytrvalost Sojku - vydala se s námi i přesto, že je o dost mladší ;] ...a také Matyáše - ačkoliv se jeho kolo stalo už po 8 km nepojízdným, neváhal se za námi sám vydat přes 30 km až na Fulštejn :) --- zalepování duše navíc bylo i dost užitečné pro všechny - "hezká týmová hra" ;D

Odpovědět
Mates Hujda - Matyáš

Matyáš11. června 2011 v 14:47

ja bych to lepení mohl vzít a neaky klíč taky

Michael Cestr - Mišák

Mišák11. června 2011 v 18:44

bezva :P

Mates Hujda - Matyáš

Matyáš13. června 2011 v 14:35

stejnak to ale nepomohlo

Michael Cestr - Mišák

Mišák13. června 2011 v 17:19

příště vem náhradní kolo do batohu :P

Odpovědět
Jan Sudek - Jeňa

Jeňa10. června 2011 v 22:21

Beru pumpičku, Chtělo by to nějaké lepení na duše

Michael Cestr - Mišák

Mišák10. června 2011 v 23:17

Nářadí na opravy kola bohužel nemám. Železniční stanice však budou skoro celou trasu v docházkové vzdálenosti - v případě defektu

Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra11. června 2011 v 5:32

Myslím, že něco u nás ve sklepě je, a bylo by možno i doplnit (ze skautských peněz) - ovšem dala bych dvě podmínky. Pozvala nebo domluvila bych se s někým, kdo vás ty nejzákladnější opravy naučí (výměna špic, lepení kola aj.) a někdo by tu výbavu na opravy dostal na starosti a brával by ji na výpravy. (nevím zda Mišák brašničku s nejnutnější opravářskou výbavou najde.

Odpovědět
Armín Pavlas - Arči-Ježek

Arči-Ježek2. června 2011 v 13:55

Jel bych ale víte muj problém :D

Michael Cestr - Mišák

Mišák2. června 2011 v 14:30

"kdybych neměl už x let porouchané kolo, tak bych byl býval jel" :O --- problémy jsou od toho, aby se řešily =O ... tak buď si kolo půjčíš nebo se vrhneš na opravu svého, případně ještě za náma můžeš utíkat :D, těch 60 - 70 km bys měl po Jesenické šedesátce zvládnout i pěšky B)

Armín Pavlas - Arči-Ježek

Arči-Ježek8. června 2011 v 14:45

nebudu se do ničeho vrhat bez prostředků aty jsou v mém případě docela těžko k sehnání všechny peníze strkám mámě které vydělám ta je potřebuje víc než moje kolo tak asi nejedu :) nebudu ničít ostatní kola když už je moje rozbité.

Michael Cestr - Mišák

Mišák8. června 2011 v 18:44

myslím že kolo se jízdou neničí, samozřejmě nějaké opotřebení součástek tam může být, ale 70 km to asi moc neovlivní - to je asi jako kdybych řekl, že nebudu jezdit autem, protože ho nechci (z)ničit :O =O ...tvoje volba, půjčení kola aspoň z mé strany určitě není problém zZz

Odpovědět
Jan Sudek - Jeňa

Jeňa1. června 2011 v 21:46

no snad doufám chtěl bych ;]

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák

Mišák30. května 2011 v 22:04

Jsem zvědav, kdo se přidá :O Tuto trasu jsem jel poprvé asi tak v 11 letech, stojí to za to... :P

Odpovědět

14 komentářů