Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Jesenická 60

Jesenická 60

sobota 6:00 1. červen 2013
21:00 1.6.2013
První červnový víkend byl ve znamení výpravy na 40. ročník turistického pochodu Jesenická 60. I přesto, že jsme na nejdelší trasu nakonec nevyrazili, tak jsme si užili den naplno a poznali opět další kus jesenické přírody :) Trojice členů ve složení Sojka, Fájné a Jeňa se vypravili na oficiální trasu 25 km mířící na Zlatý Chlum a Rejvíz. Mladší členové, doprovázeni Matyášem a Mišákem, putovali po vlastní ose a nakonec urazili 20 km. :P

Krajem Vincence Priessnitze ... aneb putování za léčivými prameny a na skalní vyhlídky
Z jesenického nádraží jsme vyrazili Muzikantskou cestou, která nás dovedla až do Priessnitzových léčebných lázní. Odtud jsme pokračovali po zelené značce stále výš a po cestě ochutnávali léčivé prameny. V 11 hodin jsme dosáhli výšky 917 metrů - a to už jsme stáli na Medvědím kameni, který nám poskytl krásné výhledy na celý hřeben Rychlebských hor od Smrku až po Borůvkovou horu a také na masiv Hrubého Jeseníku s vrcholem Keprníku. Naše cesta vedla dál úzkou horskou stezkou, kterou jsme vystoupali na nejvyšší bod našeho pochodu - 971 m n. m. Zanedlouho jsme dorazili, dnes již podruhé, k Jitřnímu prameni. Odtud jsme se vydali po modrých kapkách po dalších pramenech. Obdivovali jsme také les pravěkých přesliček ;D Kolem druhé hodiny už jsme byli v České Vsi. A protože jsme měli spoustu času (vlaky tu jezdí co 4 hodiny) i energie, vydali jsme se opět na kopec. Vystoupali jsme na vyhlídkovou skálu Čertovy kameny, kde jsme se nečekaně potkali s pětadvacetníky. Mezi skalisky jsme objevili nehlídaný rozdělaný oheň a tak jsme si opekli chleba a oheň následně uhasili. Dál jsme putovali cestou necestou, opět do České Vsi. Čekání na vlak jsme strávili řadou pohybových her... Naše trasa měřila 20 km.

Připravujeme podrobnosti

Galerie z akce na Google+

  Kniha akce

Napsat komentář ...
Jan Sudek - Jeňa
Jeňa2. červen 2013 v 16:54 

Opravdu nejlepší akce ! nebyla to klasická 25 km, ale trochu delší, o to lepší skaut Za půlkou cesty se začaly hrát hry z Partičky, k neuvěření, že tyto hádací hry vydržely až do cesty domů i ve vlaku ;D i proto dík Sojce a Fájnému B)

Michael Cestr - Mišák
Mišák 2. červen 2013 v 17:10

Také jsme si užili na patnáctce, která měřila 20 km :)) Ochutnávka několika léčivých pramenů s mírně radioaktivní vodou ;D, krásná vyhlídka Medvědí kámen - výhled na hlavní hřeben Rychlebských hor od Smrku až po Borůvkovou horu, ale i na Šerák a Keprník. Pěkné posezení u pramenů, obdivovali jsme i skutečný les přesliček :D A protože jsme plánovanou trasu zvládli rychle (a přesto pohodově), tak jsme přidali výstup na Čertovy kameny se zajištěnou vyhlídkou. Poté již procházeli přes skály a skalky, cestou necestou do České Vsi skaut A těch pár kapek, co spadlo, nám ani nevadilo :D, ostatně myslím, že můžeme za počasí v Jeseníkách ještě děkovat ;-)

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra2. červen 2013 v 6:55 

Gratuluji všem účastníkům pochodu. skaut
Šly se ve skutečnosti 3 trasy
- klasická 25 km - vedl Jeňa
- prodloužená 15 km - ve skutečnosti 20 km - pro přebytek energie a času prodlouženo o Čertovy kameny
-individuální Mývalova

Víte že ? skaut
Dva členové mají již splněn výroční odznak 125 km? S celkovým počtem 169 a 168 km se umístil..... ? Počkejte si na oddílovku.
A další 3 skauti z oddílu se k plnění blíží

Zobrazit předchozí komentáře (5)
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra 3. červen 2013 v 15:37

Nikdy a nikde jsme nepočítali přesuny ve městech, ani když byl start ČD a cíl autobusák třeba od sebe vzdáleny 5 km. Je to odznak za turistiku a v terénu. Kdybychom navštívili obchoďák, dali tam na hodinku hru a zapli GPS, tak nám to také nějaký ten kilometr započítá. Nejde přece za každou cenu napočítat kilometry, ošulit turisty, od kterých jsme odznaky pořídili, ale na základě podmínek pro udělení tohoto odznaku, odměnit ty, kteří skutečně v terénu ty kilometry (v přírodě, v terénu,)překonali. To bychom třeba mohli běhat i po Praze a ta má také mnoho kilometrů na délku. Někteří už nemají mnoho ke splnění, jiní více. Myslím, že tábor to u některých jistí.

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa3. červen 2013 v 16:48

Takže přesun 2,5km do parku, 3 hodiny tam pobýt, 2,5km jít na jiné nádraží ... Každou cestu můžu nazvat přesunem *lebka*

Odpovědět
Michal Rostislav Rabinský - Fájné
Fájné24. květen 2013 v 21:07 

Já jsem s Jeňou domluvený jedu 25 km.

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa29. květen 2013 v 2:40

jedu si ani nevím jak :P já spíše půjdu *lebka*

Michael Cestr - Mišák
Mišák29. květen 2013 v 9:09

Fájné a jeho turbo tempo ... někdy na něj i "jedu" sedí :D

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák19. květen 2013 v 17:55 

Dnes proběhla I. tréninková akce pro účastníky trasy 60 km.
Putovali jsme po trase z Jindřichova ve Slezsku k Ježnickému sanatoriu (32 km) ;-) :O

Zobrazit předchozí komentáře (4)
Dan Jalowiczor - Čolek
Čolek20. květen 2013 v 11:40

:D

Michael Cestr - Mišák
Mišák22. květen 2013 v 20:49

... trasa naší procházky skaut

Odpovědět
Jan Sudek - Jeňa
Jeňa13. květen 2013 v 20:01 

25 km trasa mi přijde nejpěknější ;D hlaste se ;)
avšak horská 60 je též pěkná *lebka*

Zobrazit předchozí komentáře (2)
Dan Jalowiczor - Čolek
Čolek18. květen 2013 v 20:53

Bene dělej fotky :D B)

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa22. květen 2013 v 22:48

aby naši mladší nepřecenily síly na 25 km ;)
přeci jen půjdeme 6 hodin rychlé chůze *lebka*

Odpovědět
25 příspěvků