Akce oddílu K3 » LIŠKY- družinovka

LIŠKY- družinovka

středa 24. ledna 2018 od 16:30 do 18:00

Klasická schůzka skaut lišek a a lišáků byla ozvláštněna návštěvou patrika a Terezky z charity.
Terezka nám přinesla informace o sbírce. <3 Děti - obě hlídky vykoledovaly asi 5 500 Kč - které jdou zejména na kompenzační pomůcky pro nemocné a postižené, na seniory, kteří často trpí některými nemocemi ( alzheimer aj.) a na chudé lidi na Osoblažsku.
Dětem bylo nutno vysvětlit, že někde žijí děti, kde nepracuje ani maminka, ani tatínek a mají doma bídu, že jsou mezi námi lidi, kteří bez berlí, chodítek, vozíčků se nikam nedostanou, protože jsou nemocní, nebo postižení a že někteří staří lidé, také potřebují pomoc - aby měli důstojné stáří. A skauti skaut rádi pomáhají, kteří to doopravdy potřebují.

Jinak se hodně hrálo, seznamovali jsme se s ptáky a bohužel jsme zapoměli na nácvik písničky. Časový prostor byl, ale hlava byla děravá.
Ptáky podle hlasu nejlépe poznával Kuky, Maty a Arnošt.
Nejlepší výsledky za všechny aktivity na dnešní schůzce měl opět Arnošt.

Kniha schůzky

Napsat komentář ...

0 komentářů