Akce oddílu K3 » Nouzový stav COVIDamzesebe Polibek múzy - síla slova

až středa
25. listopadu 2020 do 0:00

Nouzový stav COVIDamzesebe - Polibek múzy - síla slova

Už jste se zamysleli nad tím, jakou sílu mají naše slova? Jak slovo působí na druhé? Jak mají slova na nás a naše okolí vliv?
Slovo může pohladit, ukonejšit, povzbudit. Slovo nás může rozpohybovat, motivovat, uvést v úžas.
Ale slovo neopatrně vyslovené, nám může také ublížit, zastavit, odradit.

Proto by jsme našemu slovu měli věnovat a zejména v našem bohatém rodném jazyce.

polibek múzy - síla slova bude mít 5 částí -5 odborek
A) Čtenář
B) Spisovatel
C) Básník
D) Kronikář
E) Dramatik

Nikdo neví, jaký vlastně máš talent. Možná jsi to právě, jen se odvážit svůj dar rozvinout. Možná v tobě dřímá spisovatel, scénarista, kdo ví?

Začneme s odborkou kronikář
kroniku jsem rozdělila mezi holky a kluky, aby se nečekalo na jednotlivé zápisy a kluci i holky mohli ukázat co v nich je.
Některé holky mají velmi dobře nakročeno a mohou brzy odborku dokončit. Tam je kronika pravidelně dopisovaná.
Situace u kluků je podstatně horší. Kronika se zasekla a ač byl ten, kdo má kroniku v držení vyzván, stále nebyl schopen kroniku posunout dál.

Praktické rady:
Do mailu odešla tabulka pro kronikáře. Tu si vytiskněte nebo překreslete a vložte do skautského deníku. Sami si tužkou( jen obyčejnou tečkou) budete značit ve sk. deníku co máte rozpracované. Až dokončíte tužkou napíšete datum dokončení.
Při běžných kontrolách sk. deníků -potvrdím, nebo nepotvrdím, pokud budu mít výhrady- napíši jaké.
Zápisy nemají být odbyté, mají být úhledné a bez pravopisných chyb.

Ty budeš mít přehled ve své tabulce a já si budu značit v tabulce pro ostatní.

Dej zde vědět, zda máš odvahu se do této aktivity pustit, i když to bude chvíli trvat, než tu kterou odborku dokončíš. A možná právě ty se staneš umělcem, spisovatelem, filmařem, či režiserem.
Brzy se objeví další části této nejednoduché výzvy.

Prvních 8 řádků je pro vlčata a světlušky - označeny oranžově
další řádky pro skauty a skautky

0 komentářů