Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Bauerova pátračka

Bauerova pátračka

čtvrtek 0:00 15. září 2022
23:59 2.10.2022
Připomínáme si 150. výročí od narození slavného architekta Leopolda Bauera, který navrhl také budovu Sokolovny, kde sídlí i naše skautská klubovna. U této příležitosti vyhlašujeme rodinnou/týmovou hru Bauerova pátračka.

Navštivte stavby, které nesou rukopis slavného architekta Leopolda Bauera.
Před každou stavbou a u památníku pořiďte společnou fotografii rodiny (týmu) a odpovězte na soutěžní otázku. Za návštěvu každé krnovské stavby a památníku získáte 2 body. Za ježnickou stavbu 5 bodů a za každou stavbu mimo Krnov rovných 10 bodů. Jedna ze staveb, Kurzova vila, již bohužel nestojí - v tomto případě se vyfoťte v místě, kde stávala.

Vyplněnou hrací kartu zašlete společně s fotkami nejpozději do 2. 10. 2022 na adresu k3skaut@gmail.com.

! PŘIHLAŠOVÁNÍ RODINY (TÝMU) ZDE ! (členové oddílu K3 se přihlašují přímo na webu)

! MAPA K TISKU (PDF) | HRACÍ KARTA K TISKU ZDE (PDF)

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY
1. Tělocvična (Sokolovna) - Leopold Bauer se při návrhu budovy inspiroval také estetikou parolodí. Díky tomu má budova kajutová okna a terasa trubková zábradlí jako zámořský parník. Jak se tento architektonický styl nazývá?
2. Střelecký dům - Střelecký dům byl postaven na počest významného výročí jedné osobnosti. Napište jméno této osobnosti.
3. Slezský domov - V tomto domě se Leopold Bauer 1.9.1872 narodil. Jak se tenkrát tento hotel (hostinec) jmenoval?
4. Vila Rudolfa Larische - K jakému účelu byla využívána tato vila ve 2. polovině 20. století, tedy předtím, než ji získala do užívání banka?
5. Vila Hermanna Larische - Kdo aktuálně spravuje tuto vilu?
6. Chlupačkova vila - Původně se jednalo o dvě samostatné vily, které Bauer propojil centrální přístavbou. Jaké konkrétní místnosti (prostory) zde byly vybudovány?
7. Kandlerova vila - Vila byla postavena na základě projektu stavitele Josefa Hartela. Majitel vily Gustav Kandler požádal v roce 1907 o přestavbu vily architekta Leopolda Bauera. Co bylo podnětem k přestavbě této vily?
8. Vila Hanne Larischové - Z jakého stavebního materiálu je tato vila postavena?

K. Kurzova vila - Jakým motivem byl vyzdoben vysunutý arkýř, který byl nejzdobnější částí domu?
P. Památník L. Bauera - Napište datum a místo úmrtí Leopolda Bauera.

  Kniha akce

Napsat komentář ...
Michael Cestr - Mišák
Mišák16. září v 22:09 

Akce již probíhá, ale stále je možné se zapojit! Prosím členy oddílu, kteří mají ještě zájem se připojit, aby napsali do komentáře nebo do soukromé zprávy. Do účastníků je doplním ručně.

Odpovědět
Bublina14. září v 8:47 

Vypadá to super, díky.

Odpovědět
2 příspěvků