Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Rychlebské hory

Rychlebské hory

pátek 6:50 7. červenec 2023
19:00 8.7.2023
Puťák v Rychlebských horách - přechod z Javorníku přes Račí údolí, Borůvkovou horu, Hraničky a Smrk až do Branné.

1. den - Vlakem jsme dorazili až do Javorníku, malebného městečka s monumentálním zámkem Jánský vrch. Javorovou a jírovcovou alejí jsme putovali do Račího údolí, kde jsme si na ohni připravili oběd v podobě špízů a prohlédli legendární Tančírnu. Z údolí jsme vystoupali na tajuplné Čertovy kazatelny s výhledem do hlubokých rychlebských lesů. Po lesních cestách jsme následně putovali až do Travné s novogotickým kostelem, léčivým pramenem a křížovou cestou. Odtud nás čekal výstup na Borůvkovou horu s 899 metry. Z 25 metrů vysoké rozhledny se nám naskytly kruhové výhledy na Rychleby, Králický Snežník, Jeseníky s Pradědem a Orlické hory. Z Borůvkové hory jsme putovali ještě 13 km po hranici, po úzkých hraničních stezkách i po prosluněných horských loukách. Po osmé hodině večerní jsme dorazili na Hraničky, kde jsme narazili na perfektní místo pro bivak. Den jsme zakončili skautskou večerkou, a to symbolicky na hraničním kameni.

2. den - Vstávali jsme těsně před sedmou a hned po sbalení se vydali na cestu rozlehlými loukami na Hraničkách. Jen tu a tam kusy kamenných zdí připomínaly vesnici, která zanikla po odsunu původních německých obyvatel po 2. světové válce. Snídani jsme si dali u lovecké chaty nedaleko Špičáku. I nadále jsme sledovali červenobílé hraniční kameny na hřebenové stezce, která nás dovedla až na nejvyšší vrchol Rychlebských hor - Smrk. Po hodinové pauze jsme zvažovali další postup - a vzhledem k velké časové rezervě jsme zvolili nejdelší trasu - až do Branné. Ze Smrku jsme se tak vydali po hranici přes skalnatý Brousek a Travnou horu a dále po neznačených horských stezkách až do Medvědí rokle. V Branné neboli Kolštejně jsme se ještě před odjezdem vlaku občerstvili v místní restauraci. Za dva dny jsme urazili 54 kilometrů. skaut

  Kniha akce

Napsat komentář ...
0 příspěvků