Akce Oddílu K3 » Velikonoční výprava

Velikonoční výprava

čtvrtek 6. dubna 2023 v 6:45
až neděle 9. dubna 2023 v 19:00
Velikonoční výprava do Plzně u--> určena všem členům oddílu.

Čtvrtek: Vyrazili jsme ráno v 7:04 vlakem a do Plzně dorazili 13:45 Po cestě hráli hry a luštili včelijaké doplňovačky SUDOKU, osmisměrky.
Ubytovali jsme se v klubovně u Delfínů.
Ještě odpoledne jsme vyrazili do centra města. Cíl byla gotická katedrála Svatého Bartoloměje, výstup na nejvyšší kostelní věž v ČR s nádherným výhledem na celou Plzeň. Dále jsme navštívili zbrojnici v Západočeském muzeu. Prohlídku nám komentoval vtipný dědeček hříbeček, který vše dokázal skvěle vysvětlit a popsat. Velmi zaujaly naše skautské kroje, barva šátků, nášivky a odborky. K večeru jsme se přesunuli do kreativního centra DEPO 2015, kde jsme prolézali stará auta a popelnice (přestavěné na průlezky) a také zdolali ocelovou rozhlednu.

Pátek v tento den jsme přejeli vlakem do Stříbra. Prohlédli si město, historické náměstí, renesanční radnici a pokračovali na hornickou stezku. Na té nás čekala řada štol, bunkrů a hornické vozíky. Putovali jsme podél řeky Mže a přehrady Hracholusky. Terén byl střídavě velice pohodlný a občas náročný. Na závěr trasy je přešli přes unikátní Pňovanský viadukt. Odpoledne jsme ještě navštívili Plzeňskou ZOO.

Sobota – dopoledne jsme si zahráli městskou hru. Všechny 4 týmy vše vyplnily a získaly odměnu. Oceňuji, že všechny 4 týmy byly schopny do cíle přijít včas na sraz. Po hře jsme se přesunuli do Nevřeně s cílem vstoupit do podzemí kaolínového dolu. Při čekání na prohlídku jsme si zahráli hru se 4 buldoky. Na cestu do dolu se opět plnily zadané úkoly z IC a opět byla všem předána odměna. Po cestě jsme si trochu zasportovali na prolézačce. Neuvěřitelné bylo že na prolézacích závodech vyhrála Vlčice se svými dlouhými nohami a se skvělým časem 17 sekund. Doly byly monumentální. Obdivovali jsme hornickou dřinu - kde v kaolinové hornině vydlabávali horníci prostorné chodby a z nich odváželi kaolín. Cestou zpět kluci navštívili rozhlednu Krkavec, a rozdělali oheň, kde jsme si všichni opekli špekáčky a přesunuli se na velký nákup do Globusu. Do klubovny jsme dorazili po osmé hodině večerní.

Neděle – po snídani jsme sbalili batohy, uklidili klubovny a ve zbytku času jsme si trochu zasportovali ve Škoda Sport Parku, kde jsme si zahráli vybíjenou, basketbal a zalezli na horolezecké stěně. Po návratu z hřiště jsme ještě hledali velikonoční nadílku. Nejlepší hledači byli Sušenka a Vlčice. Podařilo se jim najít každý až 7 sladkostí. Ale domluveno bylo, že se rozdělí- tak aby každý měl stejně. Na cestě zpět jsme ještě lovili delfíny – nejlepší lovci byly menší holky a Kleopatra.
Cesta vlakem probíhala bez problémů. Po cestě nás opět čekaly zábavné programy- bludiště, osmisměrky, práce s mapou, námořní bitva a menší holky se kousek posunuly ve světluškovské stezce.

Počasí vyšlo parádně. Oceňujeme Serjožu za jeho překonávání strachu z výšek – obdivuhodné. Kuchyni a nákupy nejlépe obsloužili Sušenka a Bahnan. Hry od rádců ve vlaku a klubovně byly spíše průměrné – spíše již hodně známé. Vlčici a holky musíme pochválit jak se zapojovaly do různých kreativních úkolů. Pochvala také patří i těm, kteří nejen uklidili svůj rajon, ale bez pobídek pomohli i jiným.
Royem – tedy nejúšlechtilejším chlapcem nedělního dne se stal Bertík a byl tak vzorný, že jej všichni poznali.
Ale pokud bychom měli vyhlásit Roye výpravy – tak by to byl jednoznačně Honza. Opravdu pomáhal všude, kde to bylo potřeba.
Děkuji Mišákovi – za řízení celého Plzeňského programu.

Zaplacena záloha: Charlie, Mišák, Vlčice a Ponny, Serjoža, Bahnan, Kleopatra, Bombuska, Torpédo a Domča, ( Honza, Sušenka, Bertík + 100 Kč už vykalkulováno)
Doplatek zaplacen : Kleopatra, Bahnan, Sušenka, Bertík, Honza, Charlie, Mišák, Serjoža,Vlčice, Ponny, bombuska, Torpédo, Bambulka

Kniha akce

Napsat komentář ...
0 příspěvků