Akce Oddílu K3 » Mikuláš v Praze

Mikuláš v Praze

pátek 3. prosince 2010 v 18:00
až neděle 5. prosince 2010 v 19:30
Páteční večer, který jsme strávili v naší klubovně, se nesl ve znamení Citadely. Do české metropole jsme vyrazili v časných ranních hodinách. Naší první zastávkou v Praze bylo Národní muzeum. V interaktivní výstavě Staré pověsti české jsme se přenesli do doby raného středověku. Do doby, kdy Praotec Čech přišel na horu Říp, Kněžna Libuše věštila budoucnost o městě, jehož sláva se bude hvězd dotýkat, Horymír se Šemíkem skákali do Vltavy a Krok zakládal kouzelnickou školu. Mohli jsme si vyzkoušet zvednout kance (a někteří se od něho nemohli odtrhnout), obléct středověký šat či kácet modly.
Po prohlídce jsme se vydali k br. Dalimu, původně jen na uložení bagáže. Avšak Dali nás přivítal chutným pohoštěním, které nešlo odmítnout. Po hodinové návštěvě, která se nesla nejen ve znamení historie českého národa, jsme se vydali do uliček Starého Města. Na Staromáku jsme se vyfotili s ledním medvědem a dál pokračovali královskou cestou na Karlův most. Na Pražském hradě jsme vystoupali na sto metrů vysokou věž svatovítské katedrály a spatřili tak celé město z ptačí perspektivy - zasněžené střechy a stříšky i kopule chrámů... zimní pohádka! Následoval přesun na Staroměstské náměstí s Vánočními trhy a následně cesta do útulné skautské klubovny, kam jsme dorazili asi o půl osmé. Večer jsme strávili u krbu zpíváním písniček s kytarou.
V neděli jsme se vydali na Vánoční výstavu v podzemí Betlémské kaple. Výstava byla plná zajímavých exponátů nejen ze skla. Zaujalo nás "mlýnské kolo", ruční výroba skleněných figurek a také se z nás stali stavitelé Kolosea. A pak vzhůru na Petřín, kde jsme navštívili zrcadlové bludiště. Zpáteční cestu nám zpestřila hopsající lanovka, která naštěstí ve Vltavě neskončila... A to už byl pomalu čas návratu domů... Užili jsme si skvělé dva dny v nejhezčím městě světa se spoustou sněhu!! Nepříjemným okamžikem byl jen zapomenutý batůžek v tramvaji, který se však díky poctivému a obětavému nálezci rychle vrátil do správných rukou!

Galerie z akce na Rajčeti

Kniha akce

Napsat komentář ...
Mirek  - Turbo Slimák
Turbo Slimák15. prosince 2013 v 12:09

to bludiště muselo být dobrý :D

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa15. prosince 2013 v 13:25

bludišťátko :D i v IQ parku v Liberci bylo ;)

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra6. prosince 2010 v 15:45

Fotografie jsou nádherné, předvánoční a mikulášská Praha stojí za to. A setkat se 2 x za sebou v průběhu dvou dnů s poctivými lidmi, to se opravdu nevidí. Děkuji také Dalimu za pohoštění. :D

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák5. prosince 2010 v 22:42

Vydařená akce!! ;D Výstava Starých pověstí českých byla skvělá - kromě výše zmíněného mě dost překvapila vizualizace přesunu národů (kdyby se usídlili Češi v Anglii, tak kde by byli Španělé...) :)) Návštěva Daliho a mňam vdolky... asi po 10 letech jsem mohl opět vystoupat na svatovítskou věž. Vánoční výstava originální (a už mají o exponát navíc :D)... ale nejvíc mě překvapila poctivost u zdánlivě nenávratně ztraceného batohu - taková poctivost a obětavost se jen tak nevidí!! Tak díky všem za účast!! :Dskaut

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra5. prosince 2010 v 20:12

Jen co jsem poslouchala o Praze, jste se měli bezva, závidím vám, škoda, že jsem nemohla s vámi.

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa5. prosince 2010 v 20:57

bylo tam více než velmi pěkně ;]
hlavně city center i večerní kytara u krbu :]

Odpovědět
Dominik Stejskal - Dominik Sherlock
Dominik Sherlock3. prosince 2010 v 20:00

A co si mám vzít ? ? ? =O

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa3. prosince 2010 v 20:13

S sebou: na sebe skautské tričko se šátkem nebo kroj!, teplé zimní oblečení (rukavice, čepice), oblečení na spaní, spacák, karimatka, hygienické potřeby, průkazka na slevu jízdného, jídlo a pití, malý batůžek, přezůvky...
... ale to už máš mít dávno B)

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák1. prosince 2010 v 14:01

V Praze to bude zimní pohádka B) ;D ... tak hlavně nepodceňte oblečení! :O

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák27. listopadu 2010 v 15:37

A jede s námi i Panda s Dankem B)

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra20. listopadu 2010 v 9:19

! Jen pro informaci rodičům. Nikdo na skautské akci v Praze se nebude pohybovat pouze o sám. I když si myslím, že riziko " Anička " v centru města nehrozí, přece jen je to velkoměsto a je nutné dbát vyšší bezpečnosti členů. !

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra6. listopadu 2010 v 11:26

Myslím že na Mikulášský víkend by každý mohl mít buď Mikulášskou, nebo čertovskou čepičku, podle toho na co se cítí. =O

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa10. listopadu 2010 v 19:36

Praha plná skautů bude vela zajímavá B)
já se cítím tak akorát na zimní čepici *lebka*

Odpovědět
Nelly23. října 2010 v 22:02

Ahojky! A kolik by cena eventuélně bylo pro starší 15ti let? B)

Michael Cestr - Mišák
Mišák23. října 2010 v 23:16

Reálná cena: 746 Kč stojí klasická obyčejná zpáteční jízdenka ČD pro starší 15 let :S + náklady na muzea, MHD a další prohlídky... Zlevněná cena pro nejrychlejší však bude platit i pro mladší i starší :)

Odpovědět
15 příspěvků