Akce Oddílu K3 » Znojmo - Podyjí

Znojmo - Podyjí

čtvrtek 28. října 2010 v 6:50
až sobota 30. října 2010 v 21:00
Třídenní poznávací výprava do Znojma a národního parku Podyjí. Ve čtvrtek výšlap kolem Znojemské přehrady na Sealsfieldův kámen, vysokou skálu nad údolím řeky Dyje, zasvěcenou místnímu spisovateli. Zahráli jsme si i na Šemíka :D a skládali také básničky o Znojemsku. Zpáteční cestou jsme putovali přes vřesoviště na Kraví hoře. Na údolí Dyje padla tma, den však ještě zdaleka nekončil. Vydali jsme na noční prohlídku města a společně s dalšími skauty uspořádali disco zábavu na Vodárně.
V pátek nás čekala cesta autobusem do Vranova nad Dyjí. Odtud jsme putovali pěšky přes Ledové sluje na vyhlídku na Hardegg, vesničku s mohutným hradem. Cílem byl Čížov, vesnička, kde se zachovaly do dnešních dnů zátarasy Železné opony. 18,5 km pochodu nám však nestačilo a tak jsme se po setmění vydali strmým svahem na Hradiště, odkud se nám naskytl zajímavý výhled na celé Znojmo. Zpátky jsme putovali údolím Granického potoka.
Sobota byla ve znamení vlastní prohlídky města. Nejprve jsme se vydali 11 metrů do podzemí, obohaceného postavami mnicha, skřetů, alchymisty i kostlivců. Ve dvojicích jsme také hráli hru po městě, kterou nám připravila Anči. Po celou výpravu se naše družiny utkávaly v nejrůznějších soutěžích - ve skautských dovednostech, ve znalostech o městě, v luštění morseovky i šifer, práci s mapou. Závěrečnou hrou bylo oblíbené malování zvířátek. Veverky nakonec se 49 body nad družinou Svišťů (48,5 bodů) těsně zvítězily, utkají se tak v souboji s družinou Netopýrů o osídlení Znojma. :O :)

» Fotogalerie: 4 roční období v NP Podyjí

Galerie z akce na Rajčeti

Kniha akce

Napsat komentář ...
Jan Sudek - Jeňa
Jeňa19. ledna 2011 v 12:52

Znojmo, vidím tě dvojmo ;D

Michael Cestr - Mišák
Mišák19. ledna 2011 v 13:36

po tom hodinovém točení na kolotoči zvlášť...

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa19. ledna 2011 v 13:42

to byl trochu extrém *bleee*

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra6. listopadu 2010 v 11:07

skautGratuluji holkám vybojovaly si svými 8-mi body nové sídlo, patří nám Znojmo a jsme v celostátní hře druhé družstvo. Před námi jsou Netopýři a mají dost velký náskok.

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák5. listopadu 2010 v 22:48

Tak zadařilo se! S výsledkem 8 bodů se podařilo dobýt Znojmo!! B) Gratuluji Veverkám ke čtvrtému území... Další osídlování proběhnou na Geovíkendu, na Mikuláši a na Zimáku B)

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák1. listopadu 2010 v 10:44

Pro Veverky: připravte se na souboj o osídlení Znojma :P - proběhne už tento pátek :P.

Odpovědět
Jan Sudek - Jeňa
Jeňa31. října 2010 v 13:24

pohodová výprava B) večerní disco *lebka* a NP Podyjí :)
až jsem koukal, jaké jsou dobré fotky ;D už jsou na rajčeti ...

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra29. října 2010 v 7:55

Akce probíhá. Děti se mají dobře, včera měli moc pěkný výlet :] a večer si určitě užili s dalšími skauty. skautDnes je čeká další pěkný výlet. Pozdravuji Anče a děkuji ji, že pomáhá s akcí Mišákovi a Jeňovi. :)

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra23. října 2010 v 17:11

Bohužel, ta akce mi uteče. Do poslední chvíle jsem čekala zda se něco změní, ale bohužel. Nemoc mě mrzí. Naštěstí tam děti budou mít z našeho oddílu zkušeného Mišáka a Jeňu a ve Znojmě se připojí skautka Anče, kterou děti znají z Líhně.

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák23. října 2010 v 12:22

Na výpravě ve Znojmě proběhne historicky první souboj ve hře Osídlování. Nejprve se utkají Veverky a Svišti. Vítězná družina pak bude předurčena k utkání s družinou Netopýrů ve skautských dovednostech. Když vyhrajeme, bude území naše... ;D :D

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra23. října 2010 v 9:32

Akce Znojmo je dotovaná městem a její cena přirozeně převyšuje cenu, kterou platí děti. Abychom dotace mohli využít, prosím o orazítkované pokladní bloky z nákupů potravin, které děti budou potřebovat na akci.Možno předat Mišákovi na nádraží.

Jan Sudek - Jeňa
Jeňa23. října 2010 v 11:28

oukej, tak už sbírám účtenky z Lidlu B)
aneb připojím se v Břeclavi v 11 hodin :P

Odpovědět
Nelly18. října 2010 v 20:36

Tak tahle akce mě mrzí. :S

Odpovědět
19 příspěvkůVýběr Stránky