Akce oddílu K3 » Heyerdahlovo odpoledne

Heyerdahlovo odpoledne

sobota 7. května 2011 od 14:00 do 18:00

Kon-Tiki byl vor z balsového dřeva, na kterém roku 1947 norský antropolog, zoolog, archeolog, spisovatel a cestovatel Thor Heyerdahl s pěti dalšími muži přeplul Tichý oceán od jihoamerického pobřeží až do Polynésie. Vor byl pojmenován po bohu Virakočovi, který byl v mytologii starých Inků bohem slunce. Jeho původní jméno měl být Kon-Tiki.

K výrobě vorů jsme si nařezali proutí. Postavlili hlavní stěžeň a napnuli plachty. Někteří měli plachtu pirátskou, skautskou či jinou. ;]
A šlo se na zkušební plavbu na řece Opavici. 6 vorů bylo vypuštěno po divoké řece. Čí vor byl nejrychlejší, to je v komentáři. Poté jsme se vydali po proudu společně s vypuštěnými vory.

Došli jsme až na soutok řek Opavy a Opavice, kde jsme se utábořili na vštší chvíli. Létající talíř lítal opravdu všude. Někteří se báli vody, jiní byli ve vodě jako doma. Po vyfocení společné fotce se šlo proti proudu řeky Opavy. Prozkoumali jsme neznámo kam vedoucí kanalizaci. Spočítali letecký provoz nad Krnovem (až 8 letadel). Poklidili klubovnu podle kartičkového systému. Zhodnotili akci jako pohodovou a rozešli jsme se do domovů. B)

Galerie z akce na Rajčeti

Kniha akce

Napsat komentář ...
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra8. května 2011 v 7:43

S těmi loďkami nám to ale krásně vyšlo. Dnes prší a prší a prší a....

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra7. května 2011 v 17:35

:)Jsem zvědava na fotky vašich lodí. :)

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra7. května 2011 v 17:22

10 lidiček bez Mývala.skaut Na výrobu lodí se mi zdála nejšikovnější :PStopař - vyráběla hodně sama, dále ;]Sojka a Honzík. Některým se loďky podařily hodně dobře, byly bytelné s pěknou plachtou, některým se před závěrem pokazily.*bleee* Závodů se účastnilo 6 lodí a dopluly v tomto pořadí. ;]
1. Loď Sojka
2. Loď Violetka
3. Loď Stopař
4. Loď Fájné
5. Loď Honzík
6. Loď Zapoměnka

Některé lodi si skauti odnesli domů, jiné směřují přes řeku Opavu, do Odry a až do Baltského moře.

Odpovědět

3 komentářů