Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » Cyklovýprava Slezská magistrála

Cyklovýprava Slezská magistrála

neděle 8:00 22. duben 2012
17:30 22.4.2012
Společně jsme vyrazili od klubovny v počtu 18 malých i velkých cyklistů. Zanedlouho už jsme se shlíželi v hladině Petrova rybníka. Trasa č. 55 nás vedla v blízkosti řeky přes Úvalno, dále krásnou úzkou alejí ke Skrochovicím. U kapličky jsme se občerstvili, zahráli zaječí hru a pořídili společnou fotografii. Mladší členové se společně s rodiči pomalu vydali zpátky, po cestě však ještě využili dětského hřiště v Branicích. Na půldenní vyjížďce najezdili asi 26 km. Děkujeme rodičům za pomoc při organizaci výpravy mladších členů :)

My starší [Mišák, Jeňa, Fájné a Sojka] jsme šlapali dál přes Holasovice a Vávrovice. Naší další zastávkou byla Opava - a byla to zastávka nadmíru akční ;D - na obřím dětském hřišti s netradičními lanovými překážkami. Po více než hodinovém řádění (světe, div se!) jsme se konečně odhodlali k dalšímu pokračování cesty. Cesta nás vedla zástavbou města v těsné blízkosti řeky. Za Opavou jsme objevili velký pěchotní srub. B). Po průzkumu opevnění jsme se brzy ocitli u zámku ve Velkých Hošticích a za pár šlapů už jsme odpočívali v zámeckém parku (nebo spíš golfovém hřišti?!) v Kravařích. Měli jsme za sebou 35 km s mírným spádem na nové cyklostezce. Bylo na čase vyzkoušet trochu terénu, který se překvapivě zvětšoval s blížícími se polskými hranicemi. Projeli jsme kolem moderního kostela v Hněvošicích a za pár minut už jsme protínali státní hranici, což by ovšem díky "menší" změně povrchu silnice poznal i slepý. Po pár kopečcích jsme se ocitli ve vsi Rozumice. Rozum zůstává stát :O Obci vévodí velká zřícenina evangelického kostela (kostel vybombardovaný za 2. světové války), zatímco nedaleko je již vystavěn svatostánek nový. Neváhali jsme a vydali se na průzkum zříceného chrámu, který ve svém interiéru však více připomínal scény z Knihy džunglí. Nevšední genius loci. Pokus o výstavbu schodiště se nezdařil (ale i tak stál za námahu), nicméně ve vybourané věži bychom stejně těžko dosáhli vrcholu. To už však byl čas jet dál. Několik rozcestí a už se v dáli začaly čím dál zřetělněji rýsovat Jeseníky v čele s Pradědem. Pravda, poslední kilometry daly některým z nás zabrat, takže odpočinek na již zmíněném dětském hřišti v Branicích přišel vhod. Po načerpání sil už nás čekal jen příjemný úsek nové cyklostezky mezi Úvalnem a Krnovem. Za celý den jsme našlapali 80 kilometrů.

Galerie z akce na Rajčeti

  Kniha akce

Napsat komentář ...
Mirek  - Turbo Slimák
Turbo Slimák23. říjen 2012 v 15:31 

kedy bude další?? :S

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák22. duben 2012 v 23:33 

Celodenní trasa se mi moc líbila. Na cestě bylo plno zajímavých míst. I když poslední kilometry už byly pro některé z nás dost náročné. Samozřejmě bych chtěl nejvíc pochválit Sojku za odhodlání vyrazit na takovou trasu. Překážky jsou tu přece od toho, aby se překonávaly skaut :)

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra 22. duben 2012 v 21:39 

Akce pěkná, myslím, že si to užili malí, velcí i jejich rodiče.
Škoda, že jsme Jestřábům nemohli zajistit, přece jen o něco delší jízdu.
Moc děkuji rodičům, kteří malým zajistili bezpečnou cestu domů

Mrzí mě neomluvená nepřítomnost členů.
Omluveni:
Arči - maturita, Kočičák, Klárka - nachlazení, Mirek - úraz, Zapoměnka - nemá kolo, Sisi - čekatelák
Neomluveni: :
Dominik, Mates, Beruška, Stopař, Markytka, Lasička

Michael Cestr - Mišák
Mišák 22. duben 2012 v 22:02

Přišlo mi hlavně poněkud zvláštní, že Sojka byla jedinou Veverkou na cyklovýpravě... Cyklistika určitě není ryze klukovskou záležitostí a zvláště ne taková lázeňská projížďka :O ... Neomluvená neúčast členů vždy zamrzí - vždyť stačí poslat smsku ... naštěstí u nás určitě už převažují zodpovědní členové, kteří se umí omluvit a dokáží přitom uvést i pravý, upřímný důvod skaut

Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra23. duben 2012 v 16:46

Stopař omluvena. :)

Odpovědět
Sodanka22. duben 2012 v 18:45 

Výlet byl to bezva. Zjistili jsme i kde je v Polsku hřiště pro děti. Díky tatínkovi od Dana za opravu Robinkového kola.

Odpovědět
Mirek  - Turbo Slimák
Turbo Slimák22. duben 2012 v 10:54 

škoda že mám zlomenou ruku :(

Zobrazit předchozí komentáře (1)
Armín Pavlas - Arči-Ježek
Arči-Ježek22. duben 2012 v 16:22

Nemáš dělat blbosti :D

Michael Cestr - Mišák
Mišák22. duben 2012 v 21:38

nemáš hrát basket v karate =O

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra22. duben 2012 v 8:11 

Peleton spokojeně vyrazil na svoji jarní cyklovýpravu. Pevně věřím, že si to krásně užijí.

Odpovědět
26 příspěvkůVýběr Stránky