Akce Oddílu K3 » Hodina Země

Hodina Země

sobota 31. března 2012 v 20:00
až neděle 1. dubna 2012 v 9:30
Připojili jsme se k celosvětovému happeningu na ochranu životního prostředí Hodina Země - Earth Hour. Přidali jsme se k desítkám milionů lidí na celém světě, abychom si připomněli závažnost globálních problémů naší planety. Elektrická světla v klubovně pohasla přesně o půl deváté. V tu chvíli poprvé vzplál plamen v našem krbu. Slavnostně jsme zahájili skautskou hymnou a pohodlně se uvelebili kolem krbu. Diskuze se odehrávala nad celou škálou témat - hrozba jaderného konfliktu, nebezpečí zemětřesení v Japonsku, Arabské jaro či šumavská kůrovcová kalamita. Dotkli jsme se také problematiky pomoci bližnímu v nouzi či problémů chudoby a hladomoru. Večer probíhal v poklidné atmosféře při svíčkách i po uplynutí vymezeného času. Na programu byl zpěv písní (nejen) Karla Kryla, povídání o skautingu a nás samotných. Problematiku chudoby výborně vyjádřilo video o Global Village - globální vesnici o 100 obyvatelích. Na kutě jsme se odebrali po půlnoci.

První aprílový den byl ve znamení většího úklidu klubovny, nicméně dostali jsme se opět i k tématům Hodiny Země, zejména k problémům diktatury, totalitních režimů a šíření ideologií. Akci jsme ukončili po deváté hodině.

Protože jsem poznal trýzeň žízně, vyhloubil jsem studánku, ze které by i druzí mohli pít. (E.T.Seton)

Kniha akce

Napsat komentář ...
Mýval2. dubna 2012 v 14:26

dobré to by :Dlo, inspirativní a každý si z toho něco odnesl:-)...

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák1. dubna 2012 v 15:50

Akce se mi moooc líbila :D. Měla skutečně skautskou atmosféru, a klubovna po zapálení krbu své genius loci. Probrali jsme závažné globální problémy, ale dotkli jsme se také celé řady témat jako jsou lidské vztahy či pomoc bližnímu. Akce pokračovala i po uplynutí hodiny v podobném duchu... poklidné zpívání písní Karla Kryla zapadlo do atmosféry večera. Děkuji všem, kteří se zapojili :)) Sojce, Matesovi a Arčimu děkuji za to, že pomohli ráno dát klubku dohromady. :P

Armín Pavlas - Arči-Ježek
Arči-Ježek1. dubna 2012 v 22:27

Nemáš zač

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra1. dubna 2012 v 6:11

Tož akce prodloužena hodně, ale stálo to za to. Hořící a praskající dřevo v krbu podbarvuje atmosféru - tentokrát vážné tváře a seznamujeme, diskutujeme o problémech ohrožující lidstvo.

PO vážnější diskuzi se zpívá, ponejvíce Kryl a pak, nuž dlouhý program a noc v klubovně.

Jedna z nejzdařilejších akcí.

Armín Pavlas - Arči-Ježek
Arči-Ježek1. dubna 2012 v 10:41

Souhlas.

Dominik Stejskal - Dominik Sherlock
Dominik Sherlock1. dubna 2012 v 15:06

Taky souhlas. B)

Odpovědět
Dominik Stejskal - Dominik Sherlock
Dominik Sherlock5. února 2012 v 11:51

Jen hodina? Minule nám vůbec nestačila. :D

Zobrazit předchozí komentáře (2)
Michael Cestr - Mišák
Mišák1. dubna 2012 v 10:57

tak jsme to skutečně "trochu" prodloužili ;D

Mirek  - Turbo Slimák
Turbo Slimák19. října 2013 v 13:29

O více než 12 hodin :D :D ;D

Odpovědět
11 příspěvků