Akce Oddílu K3 » Multi-Kulti

Multi-Kulti

neděle 17. června 2012 v 15:00 až 18:00
Sešli jsme se v parném odpoledni v knihovně v rozmanitém složení dětí a rodičů. Po krátkém seznámení s projektem Skauti pro rozvoj jsme se vrhli na první aktivitu - nechali jsme se unést svým prvním dojmem. V kruhu kolovaly fotografie nejrůznějších lidiček, od usměvavých babiček až po milé lékaře. Výraz tváře, mimika, oblečení může leccos prozradit, ale může také pěkně klamat. Z milého lékaře se vyklubal anděl smrti, z babičky masová vražedkyně, z poctivého podnikatele tunelář a ze sympatické blondýny neonacistka. Byly zde však i osobnosti velmi pozitivní jako Jaroslav Foglar či Karel Kryl, kterým však někteří z nás také přisoudili "zločineckou" nálepku. Tak už víme, jak to chodí s předsudky... Po hře jsme se rozdělili na tři skupiny a rozběhli se po knihovně sbírat kartičky. Nejrychlejšími sběrači byla Jeňova žlutá skupina. Po proběhnutí nás čekala tvorba projektu - multikulturního světa. Kartičky vyobrazující nejrůznější náboženství, etnické skupiny, stavby či kreslené postavičky jsme rozmísťovali na světadíly... Po představení našich výtvorů jsme se vydali do svých domovů.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Univerzity Palackého v Olomouci - Skauti pro rozvoj.

Kniha akce

Napsat komentář ...
Duška Cestrová - Charlie Vydra
Charlie Vydra13. června 2012 v 7:02

skaut Děkuji všem, kdo se do akce zapojí. :)

Tady je skloubení skautingu s praxí a možnosti prospěšnosti skautingu v realitě. skaut Možná se na akci přijedou podívat samotní organizátoři projektu - tak jsem zvědava zda to bude doopravdy reprezentace oddílu.

:O O rodiče starost nemám, Ti už prokázali, že se dokáží zapojit a zahrát si. :)) Spíše o ty, kteří by chtěli přejít z vlčete a světlušky do skautské etapy, ale stále nás nechají zvažovat, kdo už na to má a kdo ne. :O

Mišák bude mít na přípravu opravdu jen málo času - tak by potřeboval možná podporu všech rádců a správných skautů. skaut

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák10. června 2012 v 21:02

PROJEKT SKAUTI PRO ROZVOJ.

Když letos na jaře vyhlásila moje škola, Univerzita Palackého v Olomouci, projekt Skauti pro rozvoj, neváhal jsem ani minutu. Projekt pro mě spočívá v absolvenci pěti víkendových seminářů. Cílem projektu však není pouze to, abych se sám dozvěděl něco o problémech rozvojového světa, nýbrž především abych tyto vědomosti a zkušenosti předal dál v rámci oddílu. Za sebou mám první víkendovku a mojí (milou) povinností je její poselství předat dál - a proto se koná akce MULTI - KULTI, první ze série rozvojových akcí v oddíle.

Jak bude samotná akce probíhat však záleží pouze na vás. Bude-li nás 10, tak si možná pěkně popovídáme. Očekávám však, že nás bude daleko více, tak abychom si mohli i leccos zahrát... Věřím, že této příležitosti využijete!

Prosím o přihlášení co nejdříve. Zájemci z řad hravých rodičů mohou přijít také (rodiče nebudou jen diváky, ale budou stejně jako další členové v centru dění). Potřebuji vědět předem, kolik nás bude! skaut Díky za pochopení.

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák27. května 2012 v 10:22

Vážení rodiče, milí skauti a skautky,
akce se koná v rámci projektu pořádaného Univerzitou Palackého v Olomouci "Skauti pro rozvoj", do kterého jsem zapojen.
Prosím o účast na této akci a přihlášení co nejdříve!
Akce má smysl, pokud se jí zúčastní co nejvíce účastníků. Díky za pochopení.

Odpovědět
3 příspěvků