Tento web používá cookies. Používáním tohoto webu berete na vědomí využívání cookies v souladu s podmínkami této politiky.

Akce Oddílu K3 » ZOO MEETING

ZOO MEETING

středa 17:00 4. duben 2012
19:00 6.4.2012
ZooMeeting - třídenní akce plná zvířátek! Vědecká konference, výprava do Zoologické zahrady na Svatém kopečku, Setkání mazlíčků a promítání filmu Farma zvířat.

Středa - KONFERENCE

Všichni jsme se sešli v knihovně na Mezinárodní vědecké konferenci. Každý účastník si připravil prezentaci o oblíbeném zvířeti a tak jsme se dozvěděli mnoho nového například o tygrovi, ptakopyskovi, delfínovi či aře. Uznání si zaslouží Lišky, které přednášely o zvířeti vlastními slovy. Vědecká vystoupení byla proložena soutěžemi, ve kterých jsme hádali hlasy zvířat a zvířecí rekordmany. Na konferenci přednášelo 20 vědců a přišlo se na nás podívat i řada hostů, zejména rodičů dětí. Cílem konference bylo probudit zájem dětí o zoologii, naučit je vyhledávat informace a prezentovat...

Čtvrtek - ZOO OLOMOUC

Vyrážíme vlakem do Olomouce, je nás 20 účastníků. Ve vlaku plníme úkoly - poznáváme jarní květiny, vodní zvířata, dopravní značky, skautské pochodové značky a luštíme také morseovku. Úkoly čekají na naše skautské družstva také v Zoologické zahradě. Víte jak vypadá binturog, nebo fosa? Které zvíře patří do Afriky a které do Austrálie, které zvíře se narodilo v ZOO letos jako první? A nejšikovnější členové? Sojka, Markytka, Anička-Manka, Sam, Dominik, Kočičák, Křeček a Honzík. Po Zoologické zahradě ještě vybíjíme energii na lanáči, osídlujeme území Olomouce - Wolkerův domeček, navštívíme baziliku na Svatém Kopečku a hurá za poznáním křivolakých uliček v centru města. V centru zdoláváme věž kostela svatého Mořice a vydáváme se do podzemí kostela sv. Michala.

Pátek - SETKÁNÍ MAZLÍČKŮ

Dopoledne se uskutečnila blízká setkání zvířecích druhů. Přišla jediná šelma - kocour Figaro a morčátka, křečci a řecká želva. Nejvíce se asi bál Figaro, zatímco ostatní zběsile běhali po klubovně, někteří se seznamovali, jiní si už začínali spolu hrát. Na závěr jsme rozdali velikonoční balíčky a (ne)hurá domů...

FARMA ZVÍŘAT

Večer jsme se sešli na promítání filmu Farma zvířat na motivy satirického románu George Orwella. Příběh o farmě zvířat je alegorií na totalitní režimy. Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.

  Kniha akce

Mišák
Mišák 6. duben 2012 v 16:32 

ZHODNOCENÍ Zoomeetingu =O
1. Konference - Jsem moc rád, že své oblíbené zvíře prezentovalo tolik dětí, děkuji také za to, kolik se přišlo podívat na konferenci rodičů :). Prezentace byly připraveny velmi pečlivě a za to díky. Uznání si zaslouží Lišky, které o zvířátkách povídaly z hlavy. S průběhem konference jsem spokojen, myslím, že program byl díky soutěžím vyvážený.

2. ZOO Olomouc - Cesta do Olomouce se mi líbila. Jsem rád, že se většina dětí zapojila do luštění a plnění mnoha úkolů :)), tedy až na pár, pro které bylo mobilování cennější. :S Bohužel jsem musel strávit většinu dne ve škole, takže jsem se mohl zapojit až odpoledne. Bohužel mě mrzelo pár věcí:
1. Olomouc je krásné město, kde je spousta zákoutí, uliček, obchůdků. Proto mě mrzelo, že většina rozchod využila prakticky jen k pouhému posedávání nebo postávání u kašny.
2. Mrzelo mě chování některých členů v budově Univerzity. Každý sám ví, koho se to týkalo - a příště už vás nikam nevezmu!
3. Trochu mě mrzela i zpáteční cesta vlakem - dotyční ví. Takže děkuji těm, kteří se chovali jako skauti!!

3. Setkání zvířátek - Sešlo se nás 11 a moc díky těm, kteří své zvířátko přinesli. Děkuju zejména Liškám a Sojce, Lasičce a Klárce. Je ale s podivem, proč nepřišel ani jeden Svišť a Jestřáb jen jeden, a to i přesto, že byli někteří přihlášení! Ale i tak bylo zvířátek dost - mně se nejvíc líbila Frodova želva... Příště snad uvidím naživo i ty pavouky, hady, krokodýly a další...

4. Psí agility - akce neproběhla - počasí nám příliš nepřálo, ale hlavní byl nezájem o tuto část programu, což mě dost udivilo... tak snad příště.

5. Farma zvířat - promítání filmu se mi líbilo, přišla ideální sestava, bylo to bezva. Jsem rád, že nepřišli nejmladší členové, protože z filmu s titulkami by si moc neodnesli.

Celkově děkuji všem členům hlavně za zájem o celou akci. Akce se myslím povedla, lesk jí jen trošku ubírá chování některých členů, jmenovitě: ... pokračování příště =O

Charlie Vydra
Charlie Vydra6. duben 2012 v 21:20

Bohužel, nejsem si jista, že Ti co se na zpáteční cestě ve vlaku chovali nevhodně, si to vůbec uvědomili, i když to od nás obou slyšeli. Bohužel mám dojem, že jim okolí dává najevo, že takové chování nevadí a bude ještě dlouho trvat, než si to vůbec uvědomí. A bohužel ani maminky vůbec netuší, že se to jejich dětí týká.

Odpovědět