Akce oddílu K3 » Expedice do hlubin Země

pátek 28. března 2014 od 12:50
až neděle
30. března 2014 do 19:00

Už jste někdy putovali proti proudu podzemního potoka - desítky metrů pod povrchem - a proplavávali polosifon? Už jste někdy v jeskyni našli kosti a obratle jeskynních medvědů a lvů? My ANO! Společná akce krnovských a jevíčských skautů ;-) skaut

Stručný program:
pátek
- cesta přes Vyškov (prohlídka města) do Vilémovic
- večerní vycházka k propasti Macocha přes Husí jeskyni, plnění odbornosti speleologie
- společné hry s Jevíčáky (seznamovačka, Vlkodlak, Středověk, Bobří banda...)
- herní rozcvička
- odjezd k Býčí skále, dopoledne pomoc jeskyňářům (paleontologie v Barové jeskyni, pomoc s materiálem v Býčí skále)
- odpoledne exkurze v Býčí skále - pochod proti proudu Jedovnického potoka, proplavání polosifonem, cíl u Srbského sifonu, celkem 4 km
- večerní prohlídka kaolinového lomu
neděle:
- úklid základny
- pěší putování k Rudickému propadání - průzkum boční jeskyně (po pár kilometrech bychom se nejspíš ocitli na druhé straně Srbského sifonu)
- přesun do Jedovnice, busem do Křtin - prohlídka poutního kostela

Mišák1. května 2014 v 2:04

Charlie Vydra5. dubna 2014 v 9:36

Zkusili jste si vzít nějaký kaolin z toho se skvěle modeluje a je to hmota i na nádobí.

Jan Sudek - Jeňa

Jeňa3. dubna 2014 v 15:50

mmm plazení polosifónem ;D B)

Dan Jalowiczor - Čolek

Čolek1. dubna 2014 v 13:52

Supr čupr BOMBA

Mišák1. dubna 2014 v 9:12

Fotografie z akce jsou přidány, ale ještě se můžete těšit na video z GoPro kamery přímo z jeskyní ;D

Mišák31. března 2014 v 10:44

Podívejte na mapu jeskyně Býčí skála. Můžete se zde podívat (doporučuji \"fullscreen\"), co všechno jsme prošli. Je tam vyznačen i ten polosifon a náš cíl - Srbský sifon. Celkem 4 km. Na této mapě se můžete podívat na celý jeskynní systém Rudické propadání - Býčí skála (včetně polohy Srbského sifonu). Zkuste si půdorysný plánek jeskyně Býčí skála nakreslit do deníku ;-) :P

Mišák31. března 2014 v 10:53

Pro inspiraci, jak může takový plánek v deníku vypadat :)

Mišák10. března 2014 v 20:15

Byli vybráni další členové na speleologickou expedici skaut :)
Hlavním kritériem výběru je umístění na 1.-10. místě v pololetním bodování.

Podmínkou je zároveň účast alespoň na jedné z těchto akcí:
- brigáda na MTB stezkách
- Studánky (včetně aktivního zapojení do příprav akce)

Nově byli vybráni: Gogo, Štrůdl, Jeňa (účast na MTB brigádě) a Borůvka (podmínka Studánky). Zapojí-li se do Studánek Stopař, tak může jet také ;-)

! Pokud se někdo z vybraných členů nebude moci zúčastnit jeskyňářské akce, odhlašte se prosím !

Mišák23. března 2014 v 19:22

Stopař jet bohužel nemůže, neboť se nezúčastnila akce "Studánky". :S :(

Charlie Vydra7. března 2014 v 20:38

První pětice - co jede na jeskyně skaut ( dlouhodobá a aktivní práce v oddíle)
1. Matyáš
2. Sojka
3. Jezevec
4. Čolek
5. Robin Hood

další budou řešeny po víkendu s rádci - ( ovlivňují brigády, akce pro veřejnost, výpravy, spolehlivost, ochota pomoci, deníky, funkce v oddíle, družině)

Charlie Vydra1. března 2014 v 15:16

skaut Tak už je známá první pětice lidiček co mohou na jeskyně. skaut
Konzultujeme, zda bude možno vzít na tuto atraktivní akci dalších pět lidiček. A je celkem možné, že v tom budou mít velké slovo rádci skaut .
Rozhodovat se bude podle oddílových ( družinových ) aktivit: skaut
- účasti na odddilových akcích zejména pro veřejnost ( Studánky a MTB brigáda na úpravu stezek)
- účasti na družinových výpravách.

Charlie Vydra25. ledna 2014 v 14:45

Výběr pro nejaktivnější, nejlepčejší a nebude tam možné vzít moc účastníků. Tož se snažte - určitě máte v denících bodovací kartičky - tak něco bude možné vydedukovat. A máte před sebou ještě více než celý 1 měsíc.

12 komentářů