Akce Oddílu K3 » 1. on-line oddílovka

Kniha akce

Napsat komentář ...
Marcela11. listopadu 2020 v 21:59

Ahoj, neseděla jsem celou dobu u holek, ale vim, že Vlčici po chvíli vypadla kamera a nešla nahodit (byla připojena přes tablet). Musela se se Speedym přemístit k Ponny a Kapičce, které seděly na velkém PC a i tam byl problém s kamerou a mikrofonem. Často se to seklo po tom co byla zobrazena nejaká otázka. Asi 2x se museli úplně odhlásit a znovu přihlásit. A i tak dlouho trvalo než se jako by znovu zapojila kamera či mikrofon. Jinak se to všem 4 líbilo. Lítali po bytě a sháněli různé předměty :D
Problém těchto připojení je v rychlosti internetu a v závislosti kolik je připojených přístrojů.
Hodně se sekaly videokamery a když vice dětí hovořilo tak nebylo rozumět.
Otazkou je zda by nebylo lepší použít Google Meet nebo Microsoft Teams. ;]

Zobrazit předchozí komentáře (2)
Marcela12. listopadu 2020 v 9:02

V případě ZOOMu je ještě jeden problém a to ten, že je omezen pouze na 40minut a ten kdo všechny pozval musí každého samostatně příjmout.

Michael Cestr - Mišák
Mišák12. listopadu 2020 v 9:12

ZOOM jsem naposledy využíval v pátek a byli jsme v zobrazení, kdy jsme se viděli všichni a bylo to časově neomezené (ale možná to byla nějaká profi licence) - na prezentaci však s vypnutými kamerami, aby to šlo plynuleji. Vyžaduje také instalaci obslužné aplikace v PC.

Zdá se, že kombinace prezentace a kamer u všech účastníků není v žádné platformě ideální. Každopádně díky za tipy, zkusíme provést testování ve větším počtu :).

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák
Mišák11. listopadu 2020 v 19:42

Z pohledu moderátora fungovalo vše - jen jsem vás nestíhal ztlumovat, snad to ale výrazně nerušilo. Problém se objevil u webkamer, které se některým včetně mě po čase odpojily (přenos obrazu je největší datová zátěž). Po určité době jsem se ale bez problému připojil (při zvolení nízké kvality obrazu - Low Quality). Za mě je jasná výhoda systému: žádná instalace a registrace, lépe ale na setkání v menším počtu (družinovky).

Mateláci13. listopadu 2020 v 9:58

U většího počtu přihhlášených bude asi u všech možností větší problém obsloužit jak sdílenou obrazovku tak kamery. Ve škole se používají různé možnosti a jak se již psalo výše vždy mohou nastat komplikace. Na diskusi bez prezentací a plnění úkolů v návaznosti na sdílenou obrazovku jsou dobré jak ZOOM tak GOOGLE meet i tato platforma. Problém vidím s plněním úkolů, kdy někteří budou znevýhodněni komplikacemi s připojením. Ještě se používá TEAMS ale zde opět nastává někdy problém při připojení více zařízení a pak může blbnout i přenos zvuku.

Michael Cestr - Mišák
Mišák13. listopadu 2020 v 17:06

Díky, příště pojedeme přes Google Meet s tím, že zkusím omezit prezentace (dáme přednost tomu se vidět a slyšet). Případně by tedy šlo, že bych prezentaci sdílel na jiné stránce, čímž by se přenos nezatěžoval.

Odpovědět

8 příspěvků