Akce oddílu K3 » Skautský večer - 100 let

Skautský večer - 100 let

sobota 12. listopadu 2011 od 17:00 do 20:00

Oslava 100 let českého skautingu v Městské knihovně.
Slavnost jsme zahájili zpěvem skautské hymny skaut Po krátkém úvodním videu představily Veverky divadelní hru Dívčí válka ze Starých pověstí českých. Následovala prezentace, která připomněla nejvýznamnější okamžiky českého skautingu. Rodiče a děti se poté rozdělili do čtyř skupin, které se snažily co nejlépe vyplnit vědomostní soutěž o skautingu. Nejúspěšnější skupinou byl tým Matyáše, avšak výsledky byly těsné. A to už jsme opět nastoupili k vystoupení. Rodičům a dalším návštěvníkům jsme zazpívali píseň Zpět k pramenům od Bedřicha Ludvíka a oblíbenou stromovou píseň. Za písněmi byla nachystána prezentace, která představila nejvýznamnější osobnosti skautingu. Na řadě byla slavnostní chvíle - představení a pasování rádců družin skaut - Arčiho Ježka, Sojky a Matyáše. Na závěr nás čekalo video představující nejlepší akce Krnovské Trojky. A už připíjíme a slavnostně otevíráme nové skautské století! skaut Své žaludky nasycujeme bohatým občerstvením...

Po 3 hodinách končí oslava Století českého skautingu. Akce se zúčastnilo okolo 50 lidí - členů našeho oddílu, jejich rodičů a dalších hostů. Všem děkujeme za účast :)

Galerie z akce na Rajčeti

Kniha akce

Napsat komentář ...
Mirek  - Turbo Slimák

Turbo Slimák25. října 2012 v 19:12

:(((((

Odpovědět
Mirek  - Turbo Slimák

Turbo Slimák25. října 2012 v 15:53

KDY BUDE DALŠÍ TADY TATO AKCE? :D skaut

Michael Cestr - Mišák

Mišák25. října 2012 v 16:54

Za 100 let ? ;-) :P

Odpovědět
Mirek  - Turbo Slimák

Turbo Slimák14. listopadu 2011 v 9:45

Mě se tato akce také moc líbila - pěkný program i skvěle propracovaná prezentace oddílu i skautu jako takového. Jsem ráda, že jsem se dověděla spoustu nových informací o skautingu i K3. Nemluvím určitě jen za sebe, když povím,že si (my rodičové) vážíme toho, co pro děti děláte a jakou práci si s nimí dáváte. :)
Jen mě trošku mrzí, že se nezúčastnilo více rodičů. :S
Šárka Mirková

Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra14. listopadu 2011 v 14:02

Děkuji, spokojenost dětí a následně rodičů je pro nás to nejdůležitější.A že více rodičů, nepřišlo? Asi s tím nic nenaděláme. Nelze přikázat, není to povinnost. Řekla bych priorita hodnot, ale možná bych někomu zase křivdila.

Dwayne14. listopadu 2011 v 22:03

Ja souhlasim s pani Mirkovou, ze je obdivuhodne jak se nasim detem venujete a co vsechno se mohou s Vami naucit. Bohuzel jsme se na tuto akci nemohli dostavit, nikoliv vsak pro nedostatek zajmu. Nam osobne se treba ve zmineny vikend sesly pracovni povinnosti se zdravotnimi problemy a tim nase ucast na akci skoncila jeste driv nez zacala. A myslim ze jsme nebyli jedini, takze bych s tim souzenim priorit byla asi trochu zdrzenlivejsi. Myslim si, ze vetsina rodicu je si velmi dobre vedoma toho, co jejich detem skaut dava a jsou Vam za Vasi praci nesmirne vdecni a pokud je to v jejich moznostech, tak Vase akce podpori. Nam je lito, ze jsme se nemohli zucastnit, ale neznamena to, ze si Vas nevazime. Prave naopak. Jsme pysni na to, ze je nas syn skaut a jeste vic nas tesi, ze ho skauting zajima a bavi. Diky Vam
Pani Dwaynova

Michael Cestr - Mišák

Mišák14. listopadu 2011 v 22:43

Děkujeme :D :) Jsme především rádi za to, že se mohly zúčastnit všechny děti. :D. Vaší podpory si vážíme :) Účast na akci byla dle mého názoru velmi pěkná, o podpoře rodičů svědčí především jejich hojná účast na brigádě, za co jsme velmi vděční. :))

Odpovědět
Robin Otýpka - Robin Hood

Robin Hood13. listopadu 2011 v 9:59

Ahoj :D :) Charlie mě se to včera líbilo ;) B)

Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra13. listopadu 2011 v 17:57

To jsem ráda, že jsi byl spokojený. Líbilo se to také mamince? :)

Robin Otýpka - Robin Hood

Robin Hood17. listopadu 2011 v 16:49

libilo ;)se :Dmamce i taťkovi ;D

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra13. listopadu 2011 v 6:54

Děkuji rodičům za přípravu občerstvení, zejména to pečené mělo největší ohlas a také za pomoc při závěrečném úklidu knihovny. :))

Odpovědět
Duška Cestrová - Charlie Vydra

Charlie Vydra13. listopadu 2011 v 6:53

:)Do účasti by jsi měl počítat i rodiče dětí a hosty, myslím, že jich tam bylo okolo 50. Pouze vyjímečně od dětí rodiče nepřišly, ale spíše tam naši členové měli jednoho až dva rodiče. :)

Odpovědět
Michael Cestr - Mišák

Mišák13. listopadu 2011 v 0:15

Jednou z otázek ve skautském kvízu bylo "Ve kterých zemích neexistuje skauting a proč?". Malé aktuální doplnění: Ve všech zmiňovaných státech skauting nějakou dobu působil, a často to bylo i desítky let. Skauting dnes nefunguje na Kubě, v Severní Korei, Laosu a Barmě. V komunistické Číně, v Šanghaji, před nedávnou dobou vznikla malá skautská organizace (její rozvoj však bude problematický). V Afghánistánu od roku 2008 probíhá proces obnovování skautingu, v Andoře v současnosti již skauti působí :)

Odpovědět
Dominik Stejskal - Dominik Sherlock

Dominik Sherlock12. listopadu 2011 v 19:13

Akce probíhá,vše super B),jídla až moc :P.
(píšu z počítače od knihovny)

Odpovědět

Dwayne12. listopadu 2011 v 16:10

A mam prijit do klubovny nebo primo do knihovny?
:S :(:|

Odpovědět
Dominik Stejskal - Dominik Sherlock

Dominik Sherlock12. listopadu 2011 v 16:07

WOW ;D B) :D

Odpovědět

58 komentářůVýběr Stránky